Kaymakam Yılmaz, yardıma muhtacın yüzünü güldürdü

14
Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, yardıma muhtaç kişinin yüzünü güldürdü.
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Kaymakam Cemalettin Yılmaz, daire müdürleriyle birlikte köy gezilerini sürdürüp, muhtarlardan köylerinin sorunları hakkında bilgiler almayı sürdürüyor.
Kaymakam Yılmaz’ın köy ziyaretlerine İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halit Gülten, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, İlçe Müftüsü İsmail Günay, Sağlık Grup Başkanı Bülent Porsuk, İlçe Tarım Müdürü Hasan Karaman ve Tredaş Müdürü Rıfat İnce katıldı.
Kaymakam Yılmaz ve beraberindekileri Celaliye Köyü’ne gelişinde Köy Muhtarı Kadir Gülen, azalar ve vatandaşlar karşıladı.
Köy Muhtarı Kadir Gülen yaptığı konuşmada köyünün sorunlarını dile getirerek şunları söyledi.
"Köyümüzde cep telefonlarıyla konuşamama sıkıntısı var. Yaptığımız müracaatlardan bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadık. Köyümüzdeki kooperatifin borcunun olması nedeniyle tarım projemizi hayata geçiremiyoruz. Köyümüzde yapılan hayvancılık yeterli değil. Çiçek yetiştirebilmek için sera çalışmaları projemiz var. Genellikle kış aylarında deremizin debisi arttığı için araçlarla yolun karşısına geçemiyoruz. Bu nedenle alternatif yolun yapılmasını istiyoruz. Çünkü derenin karşısında 150 kişi oturuyor. Köyümüzün sağlık ocağına doktor istiyoruz. Ayrıca köyümüzün bir bölümünde kot düşüklüğü nedeniyle yağmurda vatandaşlarımızın evlerini su basıyor. Önlem olarak bu bölgemizde kanalizasyon yapılmasını istiyoruz."
Daha sonra Kaymakam Cemalettin Yılmaz ve beraberindekiler köy içerisinde ki köprü ve kanalizasyon yapılması istenen bölgelerde incelemelerde bulundular. Kaymakam Yılmaz kanalizasyon yapılması istenen bölgede incelemelerde bulunurken, yardıma muhtaç olduğu belirtilen S.A. isimli bir vatandaşla sohbet etti. S.A. güç durumda olduğunu belirtti. Kaymakam Yılmaz bunun üzerine kendisine en kısa sürede yardım yapılacağını ve Köy Muhtarı Kadir Gülen’den kendisine yardımcı olmasını istedi.
Kaymakam Yılmaz’ın kendisine yardım yapılacağını söylemesi, yardıma muhtaç S.A.’yı çok sevindirdi.
Daha sonra Kaymakam Yılmaz ve beraberindekiler Tatarköy’ü ziyaret ettiler. Köye gelişinde Kaymakam Yılmaz’ı ve beraberindekileri Köy Muhtarı Bahtiyar Yavuz ve azalar ile vatandaşlar karşıladı.
Köyünün sorunlarını dile getiren muhtar Bahtiyar Yavuz "Deremizin ıslah edilmesi gerekiyor. Köyümüzün düğün salonuna ihtiyacı var. Köy olarak bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Köyümüz caminin duvarlarının yapılmasını istiyoruz" dedi.
Kaymakam Yılmaz, sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.