Kaymakam Özmen, başarılı öğrencileri Yunanistan’a götürdü

11
Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen, eğitim anlamında yapılan projeler kapsamında 46 kişiye yönelik yurtdışı gezisi düzenledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’ne bağlı Pınarhisar İlçe Kaymakamı Mevlüt Özmen, eğitime yönelik projelerinin devam ettiğini belirtti. Projeler kapsamında, başarılı olan ilköğretimden 8 Ortaöğretim’den 30 öğrenci olmak üzere 46 kişiye yönelik yurtdışı gezisi düzenlendiğini söyleyen Özmen, Yunanistan gezisinin 1-3 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacağını belirtti.
Özmen, Yunanistan’da bulunan tarihi Türk eserlerinin bulunduğu bölgelerin gezileceğini söyledi.
Özmen, yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Kırklareli eğitimde çok ön planda. Son birkaç yıldır sıralamada geriye doğru bir düşüş var. Bunu düzeltelim diye birçok şey yapmaya çalışıyoruz. Bunlardan biri de başarılı öğrencileri ödüllendirmeydi. Hazırlığını yaptığımız 100 başarılı öğrenciye 100 laptop verelim diye bir proje yapmıştık. Bir de Türkiye’de önemli gördüğümüz, Ürgüp Göreme, İstanbul veya Çanakkale gibi gezi turları düzenledik. En son başarılı olan 46 öğrencimize de Yurtdışı gezisi planlamıştık.
Yurtdışı gezisi olarak Yunanistan’ı düşündük ve Kavala, Seres, Drama, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç ve Selanik yerleşimlerini ziyaret ederek, tarihi Türk eserlerinin bulunduğu bölgeyi gezdiriyoruz çocuklarımızı. Çocuklarımızın gezi masraflarını biz karşılıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimizin ufuklarında sınırlar kalksın, olaylara daha bütük bir bakış açısı ile baksınlar. Biz 26 yaşımızda mesleğe girdiğimizde yurtdışına çıkabilmiştik. Onlar bizden önce çıkabilsinler, bakış açıları değişsin. Bunun için böyle bir gezi düzenledik. Eminim motivasyonlarını da arttırıyordur. Geldikleri zaman onları farklı şekillerde yine ödüllendireceğiz” dedi.
Sınavların açıklanmaya başladığını belirten Özmen, eğitim anlamında öğrencilere yönelik projelerin ve desteklerin devam edeceğini vurguladı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here