Kaymakam Duru; “İlçemize bağlı 23 köyde artık çöpler sorun olmaktan çıkacak”

26
Kırklareli’nin Vize İlçesi’ne köylerin katı atıkların toplanması ile ilgili projenin Trakya Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmesinin ardından Kırklareli İl Genel Meclis Üyeleri ve Köy Muhtarlar Kaymakam Murat Duru’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.
HABER MERKEZİ
8 aydır sürdürülen çalışmaların ardından Kırklareli’nin Vize İlçesi’ne bağlı köylerin katı atıkların toplanması ile ilgili proje Trakya Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmesinin ardından Kaymakam Murat Duru’ya teşekkür ziyaretinde bulunuldu.
Vize’nin 24 köyünde uygulanacak olan katı atıklarının toplanması ve bertaraf edilmesi projesi ile ilgili İl Genel Meclis Üyeleri ve Köy Muhtarları, Duru’ya teşekkür ziyaretinde bulanarak şunları kaydettiler;
“Kaymakamımız Murat Duru, Trakya Kalkınma Ajansına sunulan ve onaylanan Köylerimizin katı atıklarının toplanması ve bertaraf edilmesi projenin gerek hazırlanmasında, gerekse onaylanmasına kadar geçen süreçte çok yoğun bir çalışmanın içerisinde bulunmuşlardır. Bu çalışmaların meyvesi de projenin onaylanması olmuştur. Kısa süre içerisinde tüm Türkiye genelinde bir ilk olarak Vize’mizin 24 köyündeki çöpler belirli aralıklarla toplanarak bertaraf edilmeye başlanacaktır. Köylerimizin en önemli sorunlarından biri olan çöp sorunu da bu proje sayesinde çözüme kavuşmuş olacaktır. Biz İl Genel Meclis Üyeleri ve Köy Muhtarları olarak köylerimize sağladığı bu çok önemli destek için Kaymakamımız Sayın Murat Duru’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dediler.
* Duru; “1 adet Sıkıştırmalı Çöp Toplama Aracı ve 250 adet Çöp Konteyneri alınacak” 
Vize Kaymakamı Murat Duru proje kapsamında 23 köyde katı arıklar toplanarak bertaraf edileceğini kaydederek şunları kaydetti;  “Yaklaşık 8 aydır sürdürülen çalışmaların ardından Vize İlçemize bağlı Köylerin katı atıklarının toplanması ile ilgili projeyi Trakya Kalkınma Ajansına sunduk.  Ajans bu projenin uygulanabilir olduğunu açıkladı. Vize İlçemize bağlı 23 köyde artık çöpler sorun olmaktan çıkacak. Uygulanacak olan proje ile 23 köyün katı atıkları toplanarak bertaraf edilmesi sağlanacak. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından uygulanabilir bulunarak kabul edilen proje kapsamında 1 adet sıkıştırmalı çöp toplama aracı ve 250 adet çöp konteyneri alınacak. Alınacak olan çöp konteynerleri 23 köyde belirli noktalara yerleştirilecek. Kısa süre içerisinde uygulamaya konulacak olan proje ile köylerde konteynerlere toplanacak olan çöpler, yaklaşık iki günde bir sıkıştırmalı çöp aracı ile toplanarak bertaraf edilecek.” (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.