Kaymakam Demir ve Başkan Hacı, Hamur açtı

23
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde damak tadına düşkün olanlar için yeni hizmete giren “Asma Altı” adlı Kebap ve Lahmacun Pide Salonu’nun açılışını, Kaymakam Mustafa Demir ve Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı yaptı.


HABER MERKEZİ

İlçe’nin, Gazi Kemal Mahallesi, Fatih Caddesinde, döner, pide çeşitleri, kebap, lahmacun ve Hatay’a özel Künefe tatlısı üzerine “Asma Altı” isimli nezih yeni bir iş yeri daha davul-zurna eşliğinde görkemli bir törenle hizmete girdi.
Ülke genelinde küresel krizden etkilen iş yerlerinde ekonomik kriz sürerken, Babaeski İlçe Merkezi’nde, Esnaf ve Sanatkâr Odasından alınan bilgiye göre Ocak-2010 ayından bu yana 29 yeni iş yeri açılarak halkın hizmetine girdiği belirtildi.
Babaeski Kaymakamı Mustafa Demir ve Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın açılış kurdelesini kestiği törene İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılışı gerçekleştiren Kaymakam Demir, daha sonra lahmacun yapan Ustanın elinden oklavayı alarak Lahmacun Hamuru açtı. Belediye Başkanı Hacı ise Döner Ustasının elinden döner bıçağını alarak döner kesti.
Günümüzde meslek edinmenin çok önemli olduğunu belirten, Kaymakam Mustafa Demir, yeni iş yerinin açılışı ile ilgili yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Yeni bir iş yeri yeni bir heyecan demektir. Bundan dolayı çok sevindim. Yeni açılan bir iş yerinde birkaç kişi ekmek yiyecektir. Ondan dolayı çok sevindim. Ayrıca Babaeski’de böyle nezih kaliteli bir yer olduğunda da herkesin yemek yiyebileceği yeni bir alternatif oluşmuş oldu. Bende az önce lahmacun açmaya çalıştım. Biz hep yemeği seviyorduk ama işin başına geçtiğimizde işin zorluğunun lahmacun açmak olduğunu gördük. Ustalarımıza kolaylıklar diliyoruz.”
Sıcakların yoğun bir şekilde yaşandığı günümüzde döner kesmenin oldukça zor bir meslek dalı olduğunu belirten Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ise konuşmasında şunları söyledi;
“Böyle iş yerlerinin açılmasından ben memnuniyet duyuyorum. Bu ekonomik krizde bu tip iş yerlerini açanları cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Yanlarında mutlaka Babaeskili vatandaşlarımız iş imkânı bulacaktır. Buda bizi fazlasıyla memnun etmektedir. Rekabet ucuzluğu da, kaliteyi de getirecektir. Ben belediye başkanı olarak bu durumdan çok memnunum, hayırlısı olsun diyorum. Ben az önce döner kestim zorluğunu da gördüm Allah döner başında durana da kolaylıklar versin. “
Açılış sonunda yeni işletme sahibi Ayhan İraç, davetlilere mini lahmacun ve pide ikramında bulundu. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here