Kaymakam Ali İhsan Başak’tan Doğu Süt’e ziyaret

27
Kırklareli’nin Kofçaz Kaymakamı Ali İhsan Başak, İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Hasan Doğan, Yazı İşleri Müdürü Cengiz Şen..
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz Kaymakamı Ali İhsan Başak, İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Hasan Doğan, Yazı İşleri Müdürü Cengiz Şen, Mal Müdürü Vekili Tünay Üstün ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Arslan ile birlikte Kırklareli’nin en önemli tesislerinden ve Kofçaz ilçesinin tek peynir üretim tesisi Doğu Süt Ürünleri’ni ziyaret etti. 
Doğu Süt Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Doğu, Kaymakam Ali İhsan Başak ve beraberindeki heyete tesisi gezdirten sonra bir sunum gerçekleştirdi.
Emrullah Doğu; “İlçemizin tek mandırası olan Doğu Süt Tesisleri 1960 yılında babam Mehmet Doğu tarafından kurulmuştur. Günlük 50 ton süt işleme kapasitesine sahip olan tesisimiz 9 dönüm arazi üzerine kurulmuş olup mandıramızda ağırlıklı olarak Beyaz Peynir ve Kaşar Peyniri yapılmakta, bunların dışında Keçi Peyniri, Koyun Peyniri ve İnek Peyniri yanı sıra çeşitli peynirler tesisimizde üretilmektedir. Sütlerimiz Kofçaz İlçemiz köyleri ve balkan köylerinden sağlanılmaktadır. İlçemize yatırımlarımız her zaman sürecek. Biz ilçemizi seviyoruz. Siz değerli Kaymakamım ve değerli müdürlerimizi burada ağırlamış olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi. (Fatih Eser) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here