Kayalar Medikal Aile Hekimleri’ni bilgilendirdi

13
* Kırklareli merkez ilçede faaliyet gösteren Kayalar Medikal Tıbbi Cihazlar İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti.’nin organizasyonu ile Aile Hekimleri’ne Yazılım sitemleri ve kullanılacak olan Tıbbi Cihazlar tanıtıldı.

HABER MERKEZİ
14 Haziran 2010 tarihinden itibaren Kırklareli’de uygulanmaya başlayacak olan Aile Hekimliği’nde kullanılacak Yazılım Sistemleri ve Tıbbi Cihazlar Aile Hekimleri’ne Kırklareli merkez ilçede faaliyet gösteren Kayalar Medikal Tıbbi Cihazlar İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti.’nin organizasyonu ile tanıtıldı.
04 Haziran 2010 Perşembe günü saat 19.30’da Akkuş Kaya Hotel’de gerçekleştirilen tanıtıma; Kırklareli Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Bilgin, Sağlık İl Müdür Yardımcısı Bülent Onuk, Aile Hekimleri, Kayalar Medikal Sahibi Parsmanas Kaya, Bilgesoft Sahibi Harun Sevim, Denizcan Medikal sahipleri Kadir Çetin, Yılmaz Çetin katıldı.
Aile Hekimliği’nde kullanılacak olan Yazılımı geliştiren Kırklarelili bir şirket olan Bilgesoft’un sahibi Harun Sevim yaptığı sunumunda; “2006 yılından bu yana bu yazılım sistemimiz ülkemizin değişik illerinde yıllardan beridir başarılı bir şeilde uygulanmaktadır. Geliştirmiş oyduğumuz bu sistemde laboratuar hizmetleri online olarak hekimlerimize sunuluyor. Bu yazılımlar sayesinde hastalar ve aile hekimlerinin bekleme olayları ortadan kalkıyor” dedi.
Harun Sevim yazılım sisteminin ne şekilde kullanılacağı konusunda katılımcılara bilgiler verirken, katılımcılar tarafından sistemle ilgili olarak sorulara uygulamalı cevaplar verildi. Gecede Denizcan Medikal sahipleri Kadir Çetin, Yılmaz Çetin tarafından 1. basamak Aile Hekimliği’nde kullanılması zorunlu olan Tıbbi Cihazların tanıtımı katılımcılara yapıldı. (s)
   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.