Kavaklı’yı düşünen Belediye merkez ilçeyi unuttu

12
Kırklareli merkez ilçeye  bağlı Kavaklı Beldesi’nde bulunan Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi yolu yapımına yardım eden Kırklareli Belediyesi Kırklareli’nin sorunlarını unuttu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin en büyük sorunu olan ve Kırklareli halkının yaşamında etkili olan Sırtbağlar Mevkii’nde bulunan Kipa Alışveriş Merkezi’nin (AVM) arkasında kalan ve yapımı yarım kalan eski İstanbul Yolu yaşama döndürülmeyi bekliyor.
Kırklareli Belediyesi tarafından Kavaklı Beldesi’nde bulunan Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’ne giden yolun onarımı Temmuz ayının son haftalarında bitirileceği ve akabinde Ölüm Yolunu, Ölümsüz hale getirileceği belirtilmişti.
Fakat yapılan incelemeler sonucu Üniversite yolunda sadece yolun bir tarafındaki kaldırımın yapıldığı gözlemlendi. Söylenenlerden daha uzun süreceğe benzeyen Üniversite yolunda, bir tarafın kaldırım işi biterken öteki kaldırım yapımı ve yolun asfalt kaplaması yapılacağı bildirildi.
Yapılan çalışmalara engel olarak hava koşullarının elverişsiz olduğu veya başka bir aksiliklerin çıktığı ifade edilmişti.  Fakat yapılan çalışmalarda yapılan gözlemlere göre personelin randımanlı çalışmadığı ve sürekli işi boşlayarak başka bir işle ilgilenildiği dikkatleri çekti.
Kavaklı Beldesi’nde yapılan çalışmaların biran önce biterek Kırklareli’nin en önemli sorunu haline gelen yolun onarımına devam etmeleri gerektiğini aksi halde belediye ile vatandaşlar arasında sorun yaşanabileceğini belirten vatandaşlar;
“Biz bu yolda canı yanan evlat acısı, ana baba acısı, kardeş acısı çeken vatandaşlarımız için birlik oluyoruz. Eğer ki Kırklareli Belediyesi bu yolun yapımını biran önce bitirmez ise resmi yollara başvuracağız. Bu yolda onlarca kişinin canı yandı. Başkalarının da bu acıyı çekmemesi için uğraşıyoruz. Bir gün bu olay birinin başına daha gelirse bunun sorumlusu çapan, ölen yada yaralanan vatandaşlarımız değil, bu yolu yapmaya kalkan ve başka yerlere yardım edeceği için yarım bırakan Kırklareli Belediyesi’nin sorumlu tutulması gerekiyor.
Belediye eğer ki kendi işinden önce ilçelerine yardıma gidip de kendi sorunlarını unutursa, hizmetlerine göz boyamak için başlayıp yarım bırakmaya devam ederse ve yapacağız diyerek sonradan yapmazsa o belediye ye güven olmaz. Herkes makam sahibi olabilir ama makamda oturacak insan sahibi olamaz.
Kırklareli Belediyesi, Kavaklı Belediyesi’ne yardım ediyor. Çünkü Kavaklı Belediyesi kendi işini kendi halledemiyor ve yeterli ekipmanları yok. İşte bu yüzden biz kalkınamıyoruz. Sosyal ve kültürel faaliyetlerden önce belediyenin eksiklikleri tamamlansa herkes güle oynaya o şenliklere gider ve başkanlarında düşünceleri rahat olur” dediler.
Yapılmadığı tepkilerini artık saklamayacaklarını, ileriki günlerde yapımına devam edilmezse tepkilerinin daha sert olacağını, gerekirse protesto ve yürüyüş yaparak eski İstanbul Yolu’nu kapatacaklarını da eklediler. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here