Kavaklı’da İnci Başkan Sevgisi

14
Makamında ziyaret ettiğimiz Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler’de CHP’den Kavaklı Belediye Başkanlığı için Aday……
Haber/Yorum: Faruk Ceylan
Makamında ziyaret ettiğimiz Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler’de CHP’den Kavaklı Belediye Başkanlığı için Aday Adayı olduğunu ve başvurusunu yaptığını söyledi.
Başkan Tunç Kavaklı halkını ailesi gibi kabul ettiğini söyleyerek; “Biz bir aileyiz. Ben doğduğum ve büyüdüğüm bu topraklarda çocukken de her eve girerdim, bu günde giriyorum. Ben insanımızı siyasi fikirlerine ve inançlarına bakmadan bir aile sıcaklığı ile seviyorum. Bizlerin diyalogu çok farklıdır. Belki de bu durum küçük bir kasaba olmamızdan kaynaklanıyor. Ancak ben Belediye Başkanı olduğum için kendimi halktan tecrit etmedim. Belediye Başkanlığı bir hizmet kurumudur. Bende Beldemi seven bir insan olarak, en iyi hizmeti onlara getirebilmek için Başkanım. Bunun dışında Başkanlığın bana kazandırdığı bir paye falan yoktur” dedi.
Tam da bu sırada kapı çaldı ve içeriye Kavaklı’lı bir genç kız girdi. Elinde tabakla; “Başkanım annem yeni pişirdi. Size de gönderdi. Soğutmadan yiyin” dedi. 
Genç kızımız Başkana tabağı uzatırken hemen müsaade istedim ve o anı görüntüledim. Başkan tabağın üzerinde ki peçeteyi açtığında sıcacık ve nar gibi kızarmış lokmaları gördük. İnci Başkan’a gelen lokmaları, İnci Başkan, ben ve arkadaşımız Erdoğan Şendir birlikte yedik.
İnci Başkan’ın tamda Kavaklı insanı ile aile gibi bir bağının olduğunu anlattığı sırada sıcak lokmaların gelmesi. O lokmayı yapan insanın Başkanı da düşünmesi, İnci Tunç’un anlatmak istediklerinin bir nevi teyidi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here