Kavaklı Beldesi’ndeki kazalara biri “DUR” desin!

26
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Beldesi İstanbul Yolu denince akla ilk kontrolsüz kavşakları ve bu kavşakların meydana getirdiği ölümlü yada maddi hasarlı trafik kazaları geliyor.

HABER MERKEZİ

Kırklareli’nin Kavaklı Beldesi İstanbul yolu üzerinde 13 Haziran 2010 Pazar günü otomobil tankere çarpması sonucu can kaybı yaşanmazken 1 kişi başından yaralandı ve maddi hasar meydana geldi.
Kaza İstanbul istikametine giden E.A. yönetimindeki otomobil ile Kavaklı Beldesi 100 Konutlar Mahallesi’nden çıkan R.A. yönetimindeki 3 ton mazot yüklü tanker kontrolsüz kavşaktan dönmesi ve yasak olan İstanbul yoluna girmesiyle meydana geldi.
Otomobil şoförü A. başından yaralanmasının üzerine 112 Hızır Acil ekiplerince Kırklareli Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Kazanın ardından otomobilde bulunan diğer yolcularında kaza şokunu atlatamaması ve tanker şoförü ile anlaşamaması nedeniyle devreye trafik ekipleri girdi. 32 metre fren izinin bulunduğu kazada trafik ekiplerce tutanaklar tutularak, Kavaklı Beldesi jandarma bölgesi olması sebebiyle jandarma ekiplerine devredildi.
Kazada taraflar Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı’na götürülerek ifadelerinin alınması üzerine serbest bırakıldı.
70 km hızla seyir halinde olduğunu belirten otomobil sürücüsü E.A. yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Kırklareli istikametinden gelirken 100 Konutlar Mahallesi’nden çıkan tanker kontrolsüz kavşakta durdu. Bizde yol verdiği için devam etmek istedik ama daha sonra yola çıktı. Fren yapmamızla çarpmamız bir oldu. Çarpmanın etkisiyle tankerin arka tamponuna takılarak bir müddet sürüklendik ve otomobil tampondan kurtuldu. Fakat tanker durmayarak yoluna devam etmek istedi. Yanımızdan geçen araçların korna çalması üzerine durdu ve tanker şoförü durumu fark etmediğini belirttiğini söyledi. Kavaklı Beldesi İstanbul yolu üzerinde bulunan kontrolsüz kavşaklarda gerekli önlemler alınmadığı takdirde başka kazalara da sebep olacaktır. Buna birinin dur demesi lazım” dedi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here