“Katsayı kararı hukuk dışı ve ideolojiktir”

14
* AK Parti Genel Merkezi’nde tertip edilen 6. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı İlker Kayrak yapılan toplantıyı değerlendirdi.

HABER MERKREZİ
05-06 Aralık 2009 tarihlerinde AK Parti Genel Merkezi’nde tertip edilen “6. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”na katılan AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı İlker Kayrak dönüşünde toplantı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.
Yapılan toplantının çok yararlı geçtiğini belirten Kayrak şunları kaydetti:
 “Programın ilimiz adına ve teşkilatlarımız adına verimli geçtiği kanaatindeyim. Bu tarz ortamlarda Türkiye’nin dört bir yanından gelen Gençlik Kolları Başkanlarıyla istişare edebilme imkanı buluyoruz. Bu sayede gençlik sorunlarına, farklı bakış açılarının getirildiği ve farklı çözüm önerileri üzerinde tartışabiliyoruz.
Gençlik Kolları Genel Başkanımız Av. Fatih Şahin yaptığı konuşmasında gençliğin sorunlarına, teşkilat çalışmalarına, eğitim çalışmalarına ve gündemde olan konulara değindi. Konuşmasında Milli Birlik ve Kardeşlik Projesine de değinen Şahin; “Sahip olduğumuz farklılıklar eksikliğimiz değil, zenginliğimizdir. Tabiatta var olan tüm renkler zenginlik unsuru olduğu gibi dil, kültür, mezhep, meşrep, folklor ve medeniyet çeşitliliğimiz de ülkemizin zenginliğidir. Medeniyetimiz geçmişte çok daha geniş coğrafyalarda çok daha çeşitli etnisite ve kültür farklılıklarını barış içinde bir arada yaşatabilmiştir. Bu bir arada, birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe yaşama kültürüne herkesten çok biz gençlerin sahip çıkması gerekmektedir” dedi. Ayrıca katsayı konusunda Danıştay’ın aldığı karara da değinen Şahin,” Hukuk dışı ve ideolojik bu kararı insaf sahibi hiçbir vicdanın ve izan sahibi hiçbir aklın kabul etmesi mümkün değildir. Hukuk adına yapılan hukuksuzluklar, adaletsizlikler, yaratılan eşitsizlikler bu ülkenin kaderi değildir; olmamalıdır. Bu karar, eğitim hakkının ve fırsat eşitliğinin önündeki tüm engelleri aşma konusundaki kararlılığımızı değiştirmeyecek, bilakis kuvvetlendirecektir” dedi.
Programımızın son gününde açılış konuşması Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç tarafından gerçekleştirildi. Konuşmasında gençliğin siyasetteki önemine değinen Arınç, Türkiye Siyasi tarihi hakkında kısa bir değerlendirme yaptı. "Tarihlerde M.Ö ve M.S olduğu gibi, AK Partinin kurulduğu 2001 yılı ve İktidara geldiği 2002 yılı milat sayılacak zamanlardır" diyen Başbakan Yardımcımız "Biz yoldan çıkmadıkça bu millet bizi sevmeye devam edecektir" diyerek AK Parti iktidarı döneminde ülkemizin hiç bir konuda daha önceki dönemlerin gerisine dönmediğini belirtti.
"AK Parti iktidarı döneminde hiç bir şey gizli kalmamıştır. Herkes her şeyin hesabını veriyor ve vermeye de devam edecektir. 35 yıldır çetelerle, mafyalarla bu şekilde mücadele eden hiç bir hükümet olmamıştır. Şimdi hesap soran bir hükümet vardır" diyerek konuşmasını sürdüren Başbakan Yardımcımız ve Devlet Bakanımız Bülent Arınç, gençlere korkmayın çünkü korkaklar hiç bir zaman zafer anıtı dikemezler bu yolda korkmadan ilerleyeceğiz dedi. Bülent Arınç konuşmasını şu şekilde tamamladı; "Yılların siyasetçisi olarak diyorum ki; biz bu şekliyle devam ettiğimiz sürece 2011 seçimlerinde de AK Parti’nin karşısında hiç bir siyasi oluşum duramayacaktır.” (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here