Katılım Belgeleri’ni aldılar

1
İlköğretim 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda, üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında…
HABER MERKEZİ
İlköğretim 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda, üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından planlanarak uygulamaya konulan "Lider Çocuk Tarım Kampı" katılım belgeleri öğrencilere verildi. Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hakan Keçeci, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Süleyman Diril, Cumhuriyet Ortaokulu Hüseyin Kalkan, Sınıf Öğretmeni ve öğrencilerin katıldığı katılım belgeleri verilme töreni Cumhuriyet Ortaokulu’nda yapıldı. 
* Çocuklar öğrendiklerini paylaştılar
Törende ilk olarak kapma katılan öğrenciler gördükleri ve öğrendiklerini törene katılanlarla paylaştı. Kapma katılan 4. Sınıf öğrencisi Naz Dedeoğlu  kampın kendileri için çok güzel geçtiğini ifade ederken,  Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve birimler hakkında bilgi sahibi olduklarını söylediler. 
* Keçeci; “bu sene 3’ncüsü gerçekleşti” 
Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hakan Keçeci,  "Lider Çocuk Tarım Kampı" bir açıklama yaptı. Keçeci yaptığı açıklama şunları kaydetti;  "Lider Çocuk Tarım Kampı" nın ilk gününde öğrencilere İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tanıtılarak görev alanları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Devamında ise İlimiz Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ziyaret edilerek Lüleburgaz’da bulunan Müsellim Tarım Çiftliği Ziyareti ile DANONE TIKVEŞLİ Gıda ve İçecek Sanayi ziyaret edilerek sütün kaynağından çıkışı ve soframıza gelinceye kadar geçtiği evreler çocuklar tarafından gözlemlenmesi sağlandı.   Kampımızın 2. Gününde çocuklarımız, Atatürk Toprak Ve Su Kaynakları Araştırmasına giderek toprağa dokunarak ve laboratuvar ortamında inceleme fırsatı buldular. Tohum ile toprağı buluşturmanın mutluluğunu yaşadılar. Kampımızın 3. Günü ise Doğa ve doğada yaşayan canlıların gözlemlenmesi, Longoz ormanları ve Mağaraların nasıl oluştuğu konularını incelemek üzere Demirköy İlçemizde bulunan Dupnisa Mağarası ve çevresinde gezi ve incelemelerde bulunuldu. Etkinlikle ilgili planlanan programda tasarlanan konuların uygulamalı olarak öğrenilmesini sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler planlandı.  Faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Gıda Mühendisi ve Öğretmen gibi uzmanlar da kampa gönüllü destek verdiler.  Bu sene "Lider Çocuk Tarım Kampı"nın 3’ncüsünü gerçekleştirdik. Önümüzdeki sene bir aksilik olmadığı takdirde tekrardan gerçekleştireceğiz.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here