Kastamonu Gençlik ve Spor Il Müdürü Kırklareli’ye atandı

16
Kastamonu Gençlik ve Spor Il Müdürü Kırklareli’ye atandı

Kırklareli Gençlik ve Spor Il Müdürlüğü’ne Kastamonu Gençlik ve Spor Il Müdürü Yılmaz Emen atandı.

Yaklaşık 8 aydır makama vekalet eden Süleyman Çetin, yeni yıl itibariyle görevi Emen’e devredecek.

Kırklareli Gençlik ve Spor Il Müdürlüğü’nde yaklaşık olarak 3 yıl görev yapan ve geçtiğimiz Mayıs ayında tayini Istanbul’a çıkan Ata Karataş’ın gayretli ve takdire şayan çalışmalarından sonra Müdürlük görevini vekil olarak Süleyman Çetin yürütmeye başlamıştı.Çetin, yaklaşık 8 ay boyunca vekalet ettiği müdürlük makamında güzel çalışmalara imza attı.  Ata Karataş’ın girişimleri sonucu ilimize kazandırılan sentetik çim projesi Süleyman Çetin döneminde hayata geçirildi.

Ata Karataş’ın ardından

Ilimizde görev yaptığı süre boyunca kişiliği ve çalışmaları ile tüm Kırklareli’nin sevgisini kazanan ve Güreş Federasyonu’nun talebi ile 2012 Olimpiyatları’na kadar çalışma yapmak üzere Istanbul Gençlik Spor ve Il Müdürlüğü’ne giden Ata Karataş’ın ardından, 8 ay boyunca vekil müdür görevini üstlenen Süleyman Çetin’de, imkanlar dahilinde çalışmalarını en iyi şekilde sürdürdü ve özellikle sentetik çimli sahanın ilimize kazandırılmasında aktif rol üstlendi.

Alınan karar doğrultusunda şimdi de Yılmaz Emen, Kastamonu’daki makamından gelerek Gençlik ve Spor Il Müdürü görevini ilimizde sürdürmeye devam edecek.

1953 doğumlu Karataş, Ilk, Orta ve Lise öğreniminden sonra 1979 yılında Istanbul Atatürk Yüksek Öğretmen Okulu’nu bitirdi. Sonrasında Istanbul Imam-Hatip Lisesi’nde Resim-Iş Öğretmeni olarak göreve başladı. Vefa Lisesindeyken güreşe merak sardı. 1984 yılından itibaren Muhsin Altun, Izettin Vardarlı, Osman Çapalı, Asım Pehlivan ve eski Içişleri bakanı Sadettin Tantan’ın desteği ile aynı kulüpte Monitör antrenör olarak göreve başladı. 1988 yılında dönemin güreş federasyonu başkanı Esat Güçhan tarafından Milli takım antrenörlüğüne getirildi.

1988-2004 yılları arasında çeşitli dönemlerde görev aldığı milli takımlarla büyük başarılara ulaştı. 2004 yılında ise grekoromen A Milli Takım teknik manejerliği ve antrenörlüğüne getirildi. 2002- 2003 yılı itibari ile Güreş federasyonu Teknik kurul başkan yardımcılığını yaptı. Evli biri kız (Evli) iki erkek olmak üzere 3 çocuk babası Karataş, 16 Haziran 2006 tarihinde Kırklareli Gençlik ve Spor Il Müdürü olarak göreve başladı. Karataş, geçtiğimiz Mayıs ayında Güreş Federasyonu’nda görev almak üzere ilimizden ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.