Kasım ayının trafik bilançosu; 1 ölü

16
Kasım ayının trafik bilançosu; 1 ölü

Ilimizde Kasım ayına yönelik trafik bilançolarını açıklayan Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla Ilişkiler Müdürlüğü, 237 bin TL para cezası uyguılandığını belirtti. Yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:

“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde Il Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri tarafından 2009 yılı Kasım ayı içerisinde toplam 6.697 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 1.762 araca 237.848,00 TL para cezası tatbik edilmiştir.

Kasım ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 52 sürücü Mahkemeye sevk edilmiş, 165 Araç trafikten men edilmiş, 65 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.”Açıklamanın devamında alınan tüm önlemlere rağmen Kasım ayında trafik kurallarına uyulmaması sebebiyle, il sınırları dahilinde 47’si hasarlı, 38’i yaralanmalı, 1’i ölümlü olmak üzere  toplam 86 trafik kazası meydana getirildiği vurgulanarak, “Bu kazalarda toplam 373.400,00 TL’lik maddi hasar oluşmuş, 89 vatandaşımız yaralanmıştır.

 Maalesef meydana gelen bu kazalarda 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Valiliğimizce ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin korunmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak, aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here