Kasap; “30 Mart akşamı siyasi amblemimi, siyasi rozetimi çıkardım”

18
30 Mart 2014 Pazar Günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Üsküp Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Kasap gazetemize yaptığı açıklamasında, 30 Mart’ta yapılan seçimler Üsküp Beldesi’nde Demokrasi Şöleni içerisinde geçtiğini belirtti.
HABER MERKEZİ
30 Mart 2014 Pazar Günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Üsküp Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Kasap gazetemize yaptığı açıklamasında, 30 Mart’ta yapılan seçimler Üsküp Beldesi’nde Demokrasi Şöleni içerisinde geçtiğini belirtti.
Kasap, Üsküp Beldesi’nde yapılması gereken öncelikli işlerinin içme suyu olduğunu, bu sorununda yılsonuna kadar çözerek Üsküp Beldesi’nin temiz suya kavuşacağını söyledi. Seçime 3 partinin katıldığını ifaden eden Kasap, seçim sürecinde hiçbir kimsenin burnunun bile kanamadığını ifade etti. 
Hüseyin Kasap şunları kaydetti; “Öncelikle Yeşilyurt Gazetesi olarak beldemize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Türkiye’de Mahalli İdareler Genel Seçimleri oldu. Biz bu seçimleri bir demokrasi şöleni içersinde beldemizde başarıyla tamamladık. Bizim için bu demokrasi şöleni içerisindeki bu seçimlere bizim partimiz haricinde 2 parti daha arkadaşlar katıldılar. Toplam 3 arkadaş biz bu seçime katıldık ama kardeşçe, birlik ve beraberlik içersinde seçimlere 30 Mart’ta ulaştık. Bu süreçte hiçbir arkadaşımızın burnunun kanamayışı, her han gibi olumsuz hiçbir şeyin olmaması Üsküp Beldemizde yaşayan tüm halkımın gerçekten olgun davranışları ortaya koyduklarını gösteriyor. 30 Mart akşamından itibaren ben siyasi amblemimi siyasi rozetimi çıkardım. Tüm Üsküp’te yaşayan kardeşlerimin, dışarıda Üsküp sevdalısı olan, Üsküp’te ikamet etmiş doğmuş, fakat şuanda işlerin gereği güzel vatanımızın değişik yörelerinde, dünyanın değişik ülkelerinde ikamet eden orada bulunan Üsküplü kardeşlerimin de gönüllerinin rahatça ifade edebileceği bir Belediye Başkanı olmak istiyorum. Bu amaçla bu gayretle 30 Mart’tan itibaren yola çıktık, vatandaşlarımız bana yetki verdiler. Bu süreç içersinde kesinlikle hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımızın Başkanı olacağım.  Üsküp beldemde öncelikle yapılması gereken, yerine getirilmesi gereken önemli işlerden bir tanesi su problemimiz var, içme su problemimiz var. İçme su projemizin yer teslimleri oldu. Bizim görevi devir alır almaz ilk etapta yerine getirmemiz gereken su projesinin uygulama alanına sunmaktı. İller Bankası ile ortaklaşa yürüttüğümüz bir projemiz. Gerekli birimlerle irtibatlar sağlandı, şuanda yüklenici firma işe başladı. Yılsonuna kadar beldem tertemiz suya kavuşacak. Devam eden yeni projelerimiz var, onlar bizim kazanımlarımızdır. İkinci önemli projelerimizden biri Kültür Evi Projemiz var. Bir beldenin modern bir hale gele bilmesi için sadece altyapısı ile değil kilit taşlarıyla, kanalizasyonlarıyla değil, kültürle beraber ortaklaşa gelişmesine inanıyorum. Kültür projemiz var Avrupa Biriliği ile bir projemiz bu.  Buradan sizin aracılığınızla tekrardan Üsküp halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here