Kartal; “Roman vatandaşların oy kullandıkları sandıkta Recep Tayyip Erdoğan çıktı”

60
AK Parti Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Ayvaz Kartal; “Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan için Kırklareli, Lüleburgaz, Vize, Demirköy, İğneada, Kıyıköy, Pehlivanköy, Babaeski, Pınarhisar, Kofçaz ve diğer köylerimizde Roman kardeşlerimizle beraber yaptığımız sandıkları patlattık” dedi.
HABER MERKEZİ
30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Adalet ve Kalkın Partisi’nden (AK Parti) Kırklareli Belediye Meclis Üyesi seçilen Ayvaz Kartal, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde Kırklareli genelinde Roman vatandaşların oy kullandığı sandıklardan Recep Tayyip Erdoğan’ın çıktığını söyledi.
Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Zafer Süpürgeci, Kırklareli Roman Kültürünü Kuruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Sorumlusu Zeki Aslan, Akalar Mahallesi AK Parti Sorumlusu Suat Yami ile birlikte gazetemize ziyarette bulunan AK Parti Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Ayvaz Kartal, kendi ekibi ile birlikte Kırklareli merkez, ilçeler ve köylerde ve mahallelerde gezerek bu başarıya ulaştıklarını söyledi.
Ayvaz yaptığı açıklamalarında şunları kaydetti:
“Kırklareli, Lüleburgaz, Vize, Demirköy, İğneada, Kıyıköy, Pehlivanköy, Babaeski, Pınarhisar, Kofçaz ve diğer köylerimizde yaptığımız çalışmalarda Roman kardeşlerimizle beraber Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için sandıkları patlattık. Kendi ekibim ile birlikte Kırklareli Merkez, ilçeler, köylerde ve mahallelerde kapı kapı gezerek bu başarıya ulaştık. İlerleyen zamanda bu oyları artırarak Roman vatandaşların gücünü daha da göstereceğiz. Roman toplumuna gereken ilgiyi her konuda, Resmi Kurum ve Kuruluşlara işe yerleştirme, özel sektörlerde iş imkanı, mahallerde bulanan roman toplumun fakir ve mağdur insanlara sosyal yardımlaşma imkanlarını arttırma, kamu kurum ve kuruluşlarda hor görülmemesini, 3’ncü sınıf vatandaş muamelesi görülmemesi, bizde insanca muamele edilmesini toplum olarak istemekteyiz. Roman toplumun çağdaş yaşam şartlarını yakalaması için projelerin yapılması ve hayata geçirilmesini istemekteyiz. Roman Toplumunun birlik ve beraber içinde hareket ettiğini 12. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde sandıklarda ispat etmiştir. Toplum şuandan itibaren AK Parti’nin İl ve İlçe Yönetimleri’nde Kadın Kolları’nda, Gençlik Kolları’nda yer verilmesini ve ileriki zamanlarda toplumumuzdan, kendi içimizden bir Milletvekili Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi,  İl Genel Meclis Üyesi, İlçe Başkanları, İl Başkanları olarak görev almasını toplum olarak arzu etmeliyiz Roman Toplumu olarak Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyor, taktir ediyor,  yaptığı hizmetlerden ve çalışmalarından dolayı gurur duyuyoruz.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here