“Karşılıksız hizmet etmek asli görevimiz”

27
Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne yeni atanan Uzm. Dr Erkan Yıldırım’ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunduk.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne yeni atanan Uzm. Dr Erkan Yıldırım’ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunduk.
Vatandaşlara karşılıksız hizmetin asli görevleri olduğunu belirten Yıldırım kendisini tanıtarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“1968 yılında doğdum aslen Erzurumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladım. Yüksek öğrenim hayatım; 1986 yılında başladığım İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünü 1989 yılında bırakmam nedeniyle aynı üniversitenin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’yle devam etti. 2002 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz uzmanı olarak uzmanlığımı aldım. İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Solunum Yoğun Bakım Direktörü olarak çalıştım. 2005 yılında eşimin uzmanlık sonrası tayini sonrası Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde göreve başladım. Aynı hastanede kısa bir süre başhekimlik görevinde bulundum. Eşim radyoloji uzmanı olup, iki erkek çocuk babasıyım.
Daha evvel Lüleburgaz da görev yaptığım için bölge insanın profilini biliyorum bu konuda avantajım var diyebilirim. Bildiğiniz gibi yeni bir hastane projesi var önümüzdeki aylar içerisinde temeli atılacak anacak bu döneme kadar hizmetlerimizi burada en iyi şekilde vermeye devam edeceğiz. Burada benim üç hedefim var. Birincisi Tüm sağlık çalışanlarının moral motivasyonunu artırmak istiyorum. Karşılıklı diyalog şeklinde bunun çözülebileceğini gerekirse uzman olan kişilerden destek alarak bunu yapmak istiyorum. Çünkü çalışanların üst düzey motivasyonda oldukları zaman tüm işler kolay bir şekilde yürütülüyor ve çözülüyor. Herkes gülmeyi ve sevgi ile insanlara yaklaşmayı prensip haline getirecek. İkincisi ise Fiziki şartları iyileştirmek olacak. En azından buradan gideceğimiz güne kadar hastanemizin şartlarını iyileştirmeye ve güzelleştirmeye özen göstereceğiz. Hastanemiz bir kere tek renkte olacak. Üçüncüsü ise yukarıda iki şıkkı birleştirdiğimizde ortaya çıkıyor. Hizmet kalitesini yükselteceğiz ve daha çok kurumsallaştıracağız iyi ve verimli bir şekilde hizmet ancak bu şekilde oluşur. Önceleri enjeksiyon için belirli saat ve zamanlar vardı bunu 365 gün 24saate yaydık. Çünkü zaman kısıtlaması olduğunda vatandaşı sıkıştırmış oluyorsunuz ki günümüzde zamanın değeri çok büyük. Yoğun bakım ünitemizde mekanik vantilatör(Solunum cihazı)  sayısını artırdık. Nefroloji (Böbrek Fonksiyonları Hastalıkları) Bölümü ve Endolerinoloji (Diyabet, Guatr, Trioid Bozuklukları) Bölümlerimiz vatandaşlarımızın hizmetinde. Bizler vatandaşımızın 24 saat hizmetindeyiz. Ben kendi adıma 24 saat boyunca tüm vatandaşların bizlere ulaşması için telefonlarımı açık tutuyorum. Bizler önemli bir görevdeyiz ve bu görev bilinci ile vatandaşımıza ediyoruz ve edeceğiz.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here