Kardeşlik Köprüsü Edirne’den Çin’e uzandı

14
Edirne Belediyesi ile Çin’in Xining Belediyesi arasında, kardeş şehir olma yolunda ön protokol imzalandı.
HABER MERKEZİ
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı, Xining Belediye Başkanı Wang Yubo, ziyaretinde, iki şehrin kardeş şehir olma yolunda ön protokol imzaladılar.
Xining Belediye Başkanı Wang Yubo ve beraberinde Xining Belediyesi Ticaret Bürosu Genel Direktörü Bai Qingguang, Çin, Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Genel Direktörü Cui Qingshan, Xining Chengdong Bölgesi Bölge Belediye Başkanı He Mingxing, Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Tercümanı Zhao Jİngwei, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaretlerinde, Xining bölgesi hakkında, belediye olarak çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aktardılar. 
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kendilerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Edirne hakkında bilgiler aktardı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Xining Belediye Başkanı Wang Yubo ve beraberindeki heyetin ziyaretiyle ilgili olarak, “Çin Halk Cumhuriyeti, Qinghai Eyaleti, Xining ve Türkiye Cumhuriyeti, Edirne şehirleri arasında ticaret, ekonomi ve turizm alanlarında işbirliği kurmak ve geliştirmek üzere; iki şehir arasında dostça ilişkileri pekiştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyoruz. Dostça süren müzakerelerimiz yoluyla, iki taraf ticaret, ekonomi ve turizm konularında bir memoranduma ulaştık. Ve bugün de memorandumu iki taraf olarak imzaladık. İki şehre de hayırlı olsun.” dedi.
Protokol imza töreni öncesinde, Edirne Belediye Binasını gezen heyet, Edirne’ye ve Edirne Belediyesi’nin binasına hayran kaldıklarını belirterek; “Böyle güzel bir şehirle ortak bir paydada buluşuyor olmak bizleri çok mutlu etmiştir” dediler.
Ziyaret sonunda, iki tarafta birbirine kendi bölgelerine ait simgesel hediyeler takdim ettiler. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here