Kardeşlerimizi ağırladık

25
* Kazakistan “ Sazgen Sazy” Halk Çalgıları Orkestrası ve Kırgızistan Halk Sanatçıları Kırklarelililere unutulmaz bir gece yaşattı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valiliği, Türksoy (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) işbirliği ile Türk Kardeşliği için Kazakistan ve Kırgızistan Halk Çalgıları ve Halk Sanatçıları Konser Programı düzenledi.
6 Şubat Cuma günü saat 19.00’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen programa; Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Türksoy Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, ve beraberinde gelen ekip, Kırklareli Kurum Müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve halk katıldı. 
Kazakistan Sazgen Sazy Halk Çalgıları Orkestrası ve Kırgızistan Halk Sanatçıları yöresel eserlerini seslendirdiler. Katılımcılara keyifli anlar yaşatan sanatçılar, programın sonunda birde sürprizleri vardı. Kazakistan Halk Ozanı tarafından “selam” eseri okundu. “Selam Türk Kardeşim, Biz Kardeşiz” diye başlayan Ozan’a salondan alkışlar yükseldi. Duygulu anların yaşanması ile Türk Kardeşliğine dikkat çekildi. Kırgızistan Halk Sanatçıları’da Türk Eseri, “Kâtibim” parçasını seslendirmesi ile büyük alkış aldılar. Sazgen sazy halk çalgıları orkestrası’ da, Sazları ile Türk Eserleri’ni seslendirdiler.
Program, Kırklareli Valisi Esengül Civelek’in konuşması ve misafirlere hediye takdim etmesi ile sona erdi.
Vali Civelek konuşmasında; “Misafirlerimizi Kırklareli’de ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Eserleri ile bize mükemmel bir gece yaşattılar. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türksoy yetkililerine ve genel sekreterine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Civelek, Türksoy Genel Sekreteri Düsen Kaseinov’a ve gelen misafirlerine hediyelerini verdi. Misafirlerde Vali Civelek’e hediyelerini takdim ettiler. (Selçuk Vurucu)
TEILEN
Önceki İçerikSona yaklaşılıyor
Sonraki İçerikÖdülünü aldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.