Kardeş Okullar’dan Kesimoğlu’na ziyaret

77
Kırklareli Anadolu Lisesi’nin Kardeş Okulu Makedonya Kumanova Lisesi’nden ..
HABER MERKEZİ
Kırklareli Anadolu Lisesi’nin Kardeş Okulu Makedonya Kumanova Lisesi’nden 20 öğrenci ile 6 öğretmen Kırklareli ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Kırklareli Anadolu Lisesi ile Makedonya Kumanova Lisesinin Kardeş Okul olmasının ardından iki okul arasında ki ziyaretlerini sıklaştırdılar.
Nisan Ayı içerisinde Makedonya’da, Kumanova Lisesi’nin misafiri olan Kırklareli Anadolu lisesi, bu kez Kumanova Lisesi’ni Kırklareli’de misafir etti.
Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Akyüz öncülüğünde Makedonya’dan gelen 6 öğretmen, 20 öğrenci ile Başkan Kesimoğlu’nu ziyaret eden kardeş okullar çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kesimoğlu’da ‘’Makedonya ile ortak tarih ve kültür birliğimiz var. Bizim Makedonya’da bir çok dostumuz var. Bu dostluğumuzun öğrencilerimizle birlikte devam ettiğini görmek bizleri fazlası ile mutlu ediyor. Bu sıcak ilişkilerin artarak devam etmesini diliyorum. Bu buluşmayı gerçekleştiren iki müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.
Ziyaret sonunda Kesimoğlu, tüm öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.