“Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı” Kırklareli’de start aldı

15
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından, Karayolu Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem Planı çerçevesinde kurum ve kuruluşlar tarafından 2012 yılına kadar yapılması hedeflenen çalışmalarda uyulması gereken esasların anlatıldığı “Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı” 08 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat 15.00’te Kırklareli İl Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Düzenlenen toplantıya; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ömer Lütfi Mor, Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Amirler, emniyet görevlileri, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, eski Hakemlerden ve Spor Yorumcusu Dr. Ahmet Çakar, eski Milli Futbolculardan Ümit Özat katıldı.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Hizmetleri’nden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Serbes “Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı” ile ilgili olarak slayt eşliğinde yaptığı sunumunda şunları kaydetti:
“31 Temmuz 2012 tarih ve 2012/16 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile yürürlüğe giren “Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında kurulan Karayolu Trafik Güvenliği eşgüdüm kurulunun ilk toplantısı ilgili kurum ve kuruluşların üst düzey temsilcilerinin katılımlarıyla 13 Mart 2013 tarihinde Sayın İçişleri Bakanı’nın başkanlığında yapılmış, bu toplantıda illerde eylem planı kapsamında yürütülecek faaliyetlerin koordinasyonunun sağlanması, takip ve değerlendirmesinin yapılması için valilikler koordinesinde ilgili kurum ve kuruluş yöneticilerinin katılımıyla karayolu trafik güvenliği eylem planı koordinasyon kurulu oluşturulmasına karar verilmiştir. Alınan karar doğrultusunda Vali Başkanlığı’nda ayda bir kez olmak üzere; İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Belediye Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Sağlık Müdürü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü, İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü, Karayolları Bölge Müdürü/Şefi, İl Müftüsü, Üniversite Temsilcisi, ilde faaliyet gösteren trafikle ilgili sivil toplum kuruluş yöneticileri ve valiliklerce uygun görülecek diğer yöneticileri ve valiliklerce uygun görülecek diğer katılımcıların yer alacağı karayolları trafik güvenliği eylem planı koordinasyon kurulu’nun oluşturulması, Kurulun sekreterya görevinin İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince yapılması ilgili kurulca “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” dahilinde illerde gerçekleştirilen faaliyetlerin takip edilerek, hazırlanan raporun karayolları trafik güvenliği stratejisi eşgüdüm kuruluna sunulmak üzere altı aylık dönemler halinde emniyet genel müdürlüğüne gönderilmesi talimatı verilmiştir. Bugün sizlere sunmaya çalışacağım program Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında illerde Karayolları Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Oluşturulması öncesinde; her ay yapılacak toplantı zincirinin 1.si olma niteliğindedir. Arz ettiğim gibi her ay ayrı bir kurumun yapacağı sunum değerlendirmeleri 6 aylık dönemlerde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gönderilecek ve burada tüm illerden gelecek veriler toplanarak içişleri bakanlığının ve daha sonra yılda bir kez oluşturulacak ve sayın başbakanımızın başkanlık edeceği kurula arz edilecektir.”
Yapılan sunumun ardından eski Hakemlerden ve Spor Yorumcusu Dr. Ahmet Çakar ve eski Milli Futbolculardan Ümit Özat birer kısa selamlama konuşması yaparak Trafiğin öneminden bahsettiler.
Konuşmaların ardından; eski Hakemlerden ve Spor Yorumcusu Dr. Ahmet Çakar’a Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, eski Milli Futbolculardan Ümit Özat’a Kırklareli Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Hizmetleri’nden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Serbes’e Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş’ın plaket vermesi ile program sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here