Karaumurbey’in kaderi İl Trafik Komisyonu’nda

15
Kırklareli’nin en işlek caddelerinden biri olan Karaumubey Caddesi yeni bir görünüme kavuşturuldu. Caddenin araç trafiğine kapatılmasına yönelik sorulan soruların cevabı, İl Trafik Komisyonu’ndan çıkacak karara bağlandı.
HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz yaz ayının başında Kırklareli Belediyesi tarafından “Kentsel Dönüşüm Projeleri” kapsamında Karaumurbey Caddesi ‘Karaumurbey Yenileme Projesi’ ile yeni yüzüne kavuşturuldu. Peyzaj Mimarları’nın kontrolünde yapılan çalışmalar, kısa bir süre içerisinde bitirilerek Kırklareli’ne güzel bir cadde kazandırıldı.
Bu durumu değerlendirmek isteyen esnaflar ve vatandaşlar ise, caddenin araç trafiğine kapatılması ile ilgili şifahen dile getirdiler. Bunların yanı sıra Karaumurbey Caddesi esnafları kendi aralarında imza toplayarak Başkanlık makamına sundular.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Caddenin işleyişinin görüleceği, akabinde karar alınacağını belirtmişti. Şimdiler de ise caddenin araç trafiğine kapatılması söz konusu oldu. Esnaflar ve vatandaşların kapatılmasına yönelik yoğun talepleri İl Trafik Komisyonu tarafından değerlendirmeye alınacak.
Ayrıca yapılan taş döşemesinin ağır tonajlı araçlara yönelik dayanıksız olduğu, bu sebepten dolayı ağır tonajlı araçların Karaumurbey Caddesi’nden geçişlerinin yasak olmasına rağmen engellenemedi. Yapımı kısa bir süre önce bitmiş olan caddede yer yer patlakların olduğu gözlemlenirken, birçok kazaya sahne oldu. Araç geçişi devam eder ise, proje destekli yapılan yatırımlar boşa çıkacak.
Konu ile ilgili görüşülen başkanlık makamından ise olumlu yanıt alındı. Kapatılmasına yönelik olumlu kararlar alınması için çalışmaların başlatılacağı bildirildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here