Karaumurbey Caddesi modern bir görünüme kavuşacak

18
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından yapılan Yenileme Projesi ile yıllardır yayaların kaldırımlarda yürümekte binbir zorluk yaşadığı Kara Umurbey Caddesi modern bir caddeye dönüştürülecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçenin en işlek caddelerinden birisi konumunda bulunan Karaumurbey Caddesi, Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan Yenileme Projesi ile modern bir hale getirilecek.
Yıllardan beridir en işlek cadde olması bakımından araç trafiğinin ve yaya trafiğinin eksik olmadığı cadde üzerinde kaldırımların çok dar olması sebebi ile özellikle yayalar yürümekte çok zorluk çekiyorlardı. İki yayanın bile yan yana geçmekte zorlandığı kaldırımlar yapılacak olan bu proje ile 3 metre genişliğe ulaşacak. Bir aracın geçebileceği, yanlarda kısa süreli park etmeye imkan tanıyacak ceplerin bulunacağı Karaumurbey Caddesi’nin bu yaz ayında tamamlanması bekleniyor.
“Karaumurbey Yenileme Projesi” ile bu bölgenin çehresinin değişeceğini ve modern bir görünüme kavuşturulacağını ifade eden Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Kırklareli merkez ilçenin gerek araç ve gerekse de yaya trafiğinin en çok yaşandığı caddelerinin önde gelenlerinden olan Karaumurbey Caddesi’nin modern bir görünüme kavuşturulması için “Karaumurbey Caddesi Yenileme Projesi”ni hayata geçirdik. Haziran ayının ikinci yarısında ihale aşamasına başlanacak olan proje ile şu anda iki yayanın bile yan yana geçerken zorlandığı kaldırımlar her iki taraftan 3 metre genişliğe çıkartılacak. Sağ ve sol tarafta 3’er tane araçların kısa süreli park edebilmesi için cepler yapılacak. Bu yerlere vatandaşların oturabileceği oturma grupları da konulacak. 
Aydınlatma için ise her iki tarafta bulunan binaların aralarında gerilecek tellerin üzerine lambalar konulacak. Bu ışıkların gece vakitlerinde yanması ile birlikte buradan geçenler kendilerini bir koridordan geçiyormuş gibi hissedecekler. Her iki taraftaki kaldırımlar üzerinde önündeki binalarla ilgili peyzaj çalışmaları yapılacak. 
Bu arada vatandaşlarımızdan ve çevre esnaflarımızdan da beklentilerimiz bulunuyor. Özellikle buradaki esnaflarımız da kendilerini bu yeni yapılandırmaya uydururlarsa Karaumurbey Caddesi’nin eski ekonomik canlılığına kavuşacağını düşünüyorum. 
Şehrimizi modern bir görünüme kavuşturmak için Karaumurbey Caddesi üzerinde başlattığımız yenileme projelerimizin tamamlanmasının ardından, diğer yerlerde de yapmayı planladığımız projelerimizi hayata geçireceğiz.” (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here