Karaumubey Caddesi deneme amaçlı araç trafiğine kapandı

11
Kırklareli Belediyesi, ‘Yayalaştırma Politikası’ çerçevesinde Karaumurbey Caddesi’ni bugün araç trafiğine kapattı.
HABER MERKEZİ
Yoğun bir araç trafiğini Hastane Caddesi’ne ulaşımı sağlayan Karaumurbey Caddesi, bugün saat 08.00 ile Pazar günü gece yarısı 12.00’a kadar araç trafiğine kapatılarak Hastane Caddesi’ne ulaşım Haşimpeksöz Caddesi’nden sağlanacak.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, ‘Yayalaştırma Politikası’ çerçevesinde Cumhuriyet Caddesi’ne eş değer olarak bugün ve yarın Karaumurbey Caddesi’nin araç trafiğine kapanacağını söyledi.
Haşimpeksöz Caddesi’nin araç trafiğini kaldırabilirliğine ve cadde esnafların tepkisine göre Karaumurbey Caddesi’nin araç trafiğine kapatılması için yer yer denemelerin olacağını belirten Çağlayan şunları söyledi;
“Karaumurbey Caddesi’ni geçici olarak kapamamızdaki amacımız, esnafımızın ve vatandaşımızın rahatça alışveriş yapabilmeleridir. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında Fevzi Çakmak Bulvarı’nda bunun denemesini yaptık ve esnaftan olumlu tepkiler aldık. Bu denemeyi şimdi de Karaumurbey Caddesi’nde yapacağız. Eğer ki esnaftan bir şikayet gelmez ve Haşimpeksöz Caddesi’nden Hastane Caddesi’ne ulaşımda sıkıntı olmaz ise en kısa zamanda Karaumurbey Caddesi araç trafiğine kapatılarak Cumhuriyet Caddesi’ne eş değer olarak yayalaştırılacak. Bu denemeyi biran önce yapmak istedik ve Cumartesi günü sabah saat 8.00 ile Pazar günü gece yarısı 12’ye kadar Karaumurbey Caddesi araç trafiğine kapalı olacak. trafik akışı Haşimpeksöz Caddesi’nden sağlanacak” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here