Karanfiler; “Zulüm ve vahşetin üzerinden 1 yıl geçti”

30
14 Ağustos Dünya Rabia Günü nedeniyle Memur-Sen Kırklareli Şubesi bir basın açıklaması yaptı.
HABER MERKEZİ
14 Ağustos Dünya Rabia Günü nedeniyle Memur-Sen Kırklareli Şubesi bir basın açıklaması yaptı. 14 Ağustos 2014 Perşembe günü saat 12.30’da Dingiloğlu Parkı’nda yapılan basın açıklamasında Memur-Sen Kırklareli Şubesi Başkanı Selahattin Karanfiler, “Hürriyete sınırsızca aşık Esma’ların Rabia Meydanı’ndaki özgürlük ve demokrasi nidalarını, ölüm feryatlarına döndüren zulüm ve vahşetin üzerinden tam 1 yıl geçti” dedi.
Karanfiller yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Hürriyete sınırsızca aşık Esma’ların Rabia Meydanı’ndaki özgürlük ve demokrasi nidalarını, ölüm feryatlarına döndüren zulüm ve vahşetin üzerinden tam bir yıl geçti. Zalimlerin dünyayı kuşatan barbarlıklarını son vermeyecek misin? Mazlumların kulakları sağır eden çığlıklarını daha ne kadar duymazlıktan geleceksin? Zülüm kalesinin burçlarından atılan vahşet oklarının, kaç çocuğun daha bağrına saplanmasını bekleyeceksin? Mısır’da darbeci  Sisi’nin, Suriye’de cani Esed’in, Gazze’de katil İsrail’in, Doğıı Türkistan’da vahşi Çin’in insanlığı katletmesini, insanlık onurunu çiğnemesini daha ne kadar seyredeceksin.
* “Ey insanlık ayağa kalk”
Dünyadaki zulüm kuşatmasını sen bitireceksin. İnsanlığın katline ferman çıkaran kirli küresel ittifakı sen yok edeceksin. Özgürlüğün esaretine, demokrasinin mahkûmiyetine sen son vereceksin. Vahşet mühendislerinin, 2013’ün 14 Ağustosunda Mısır’da temelini attığı zulüm gökdelenini sen yerle bir edeceksin. Zindanları mazlum mekânı haline getiren emperyalist cinnete sen dur diyeceksin. Döktükleri mazlum kanlarının üzerine iktidarlarını inşa etmek isteyen petrol diktatörlerini sen devireceksin. Çocukları öldürülen anaların feryatlarını kahkalarıyla bastırmak   isteyen  ölüm   makinelerine  haddini  sen bildireceksin. Sen susmasaydın, Sen ayağa kalksaydın, Sen hakkı haykırıp zalimin karşısında dursaydın, Sen mazluma el verip, mağdura kol kanat olsaydın; İsrail, Filistin ve Gazze’de soykırım yapamaz, Afrika’nın çocukları açlık ve susuzluktan kıvranmaz, Afrika’da küresel sermayenin sömürü pazarı kurulmaz. Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Mali’de Müslümanlar hunharca vurulmazdı. Sen ayağa kalksaydın, Sen, insanlığı ayağa kaldırsaydın, Sen hakkıyla Ümmet olsaydın; Mursi’ye darbe yapılamaz, İhvanlar hapse atılamaz, Mısır’da Rabiatül Adeviyye ve Tahrir Meydanları Esmaların ve Abdullah’ların ölümüne sahne yapılamazdı.
Ortadoğu’yu ve Arap yarımadasını, küresel sömürü şebekelerinin petrol pazarlığı mekanı olmaktan, Siyonist İsrail eliyle "Müslüman mezarlığı" yapılmaktan sen kurtaracaksın. Dünyanın yeniden insanlığın olmasına, barışın, kardeşliğin ve huzurun hakim olduğu yeni bir dünyanın kurulmasına öncülük yapacaksın.
Ayağa kalk ve unutma. Sen Rabia meydanının sahibisin. Sen, merhamet ve adalet medeniyetinin varisisin. Sen, kim olduğuna bakmadan mazluma el veren. Sen, kimden olduğuna bakmadan zalime direnen idrakin müntesibisin. Sen mazlumlar için direniş, insanlık için diriliş simgesisin. Sen, "Yaratılanı, yaratandan ötürü seven" bir insanlık zirvesisin.
Artık, Ayağa Kalk Küresel emperyalistlerin, İnsanlıktan istifa eden diktatörlerin, Soykırımı meslek edinmiş vahşi katillerin, Cinnet hali süren canilerin Dünyayı kuşatan zulmünü bitir. Mazlumların çığlığına kulaklarını kapatanlara bütün gücünle seslen. Bütün zalimlere haykır! Rabia, artık Mısır’da bir meydanın adı değil, insanlığın zulme ve zalime meydan okumasının adıdır. Esma, Sisi’nin vahşet kurşunlarıyla şehit olan Mısırlı mazlum ihvanın sadece adı değil, insanlığın demokrasi, özgürlük ve adaletin hakim olduğu bir dünya inşa etmekteki ısrarının adıdır. 14 Ağustos, insanlığın dünyaya sahip çıktığı gündür. 14 Ağustos, ümmetin adaleti ve merhameti dünyaya hakim kılmaya karar verdiği gündür. 14 Ağustos, Mısır’ın darbecisi Sisi’nin, Suriye’nin canisi Esed’in, Filistin ve Gazze’de kan pazarı kuran Neten Yahu yönetimindeki Siyonist katil İsrail’in, Doğu Türkistan’da Müslüman kıyımı yapan zalim Çin’in, Mali’de, Arakan’da, Orta Afrika’da Muhammedi bedenleri vahşet ve işkenceyle tanıştıran insanlıktan nasipsiz yönetimlerin, Halep’te, Şengal’de, Telafer’de, dünyanın farklı yerlerinde, farklı dinlere, farklı mezheplere, farklı milletlere mensup mazlumlara zulm ederek insanlığı katleden zalimlerin kabus günüdür. 14 Ağustos, İnsanlığın vicdanını dünyada hakim kılmak isteyen bütün insanların, Zalimi defetmenin, zulmü fek etmenin, merhamet ve adaleti insanlığa hediye etmenin, ümmet olmanın ilk şartı olduğuna inanan bütün Müslümanların ayağa kalkma günüdür. 14 Ağustos, Dünya Rabia Günü’dür. R4BİA Günü, insanlığın; vicdanlara seslenme günüdür. R4BIA Günü, ümmetin; kim olduğuna bakmasızın mazlumlara el verme günüdür. R4BİA Günü, insanlığın ve ümmetin, dünyanın bütün zalimlerine birlikte direnme ve diklenme günüdür. R4B1A Günü, çocuklarımıza, gelecek nesillere, dünya insanlığına birlikte yaşayabileceğimizi,  birlikte yol alabileceğimizi, zulmü ve zalimleri birlikte bitirebileceğimizi haykırma günüdür.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here