Karakoç Köyü’nün yeni Muhtarı kurayla belirlendi

42

* Kırklareli merkez ilçeye bağlı Karakoç Küyü’nde yapılan Muhtarlık Seçimleri’nde iki aday eşit oy alınca Muhtar kura çekimi usulü ile belirlendi


HABER MERKEZİ
Kırklareli’ne bağlı Karakoç Küyü’nde seçimlerde Muhtar olan Alaattin Ayar kanser hastalığı nedeniyle vefat ettikten sonra yapılan yeni seçimlere aday olan iki muhtar adayı eşit oy alınca Muhtar kura çekimi usulü ile seçildi.
Muhtarlığa aday olarak tomla usulüyle Muhtar olan Hüseyin Köse yaptığı açıklamasında, 6 Haziran 2010 Pazar günü yapılan Muhtarlık Seçimleri’ne İsmail Mert ile girdiklerini ve seçimlerde 148’er oy aldıklarını belirtti. Eşitlik sonucu İl Seçim Kurulu tarafından her iki adayında ismi yazılarak, torba içinden çekilen kağıtla muhtar olduğunu söyledi.
Muhtar Köse seçimlerde yaşadığı duyguları şu şekilde anlattı;
“Daha önceki muhtarımızın vefat etmesi neticesinde köyümüze kanun gereği seçim kararı aldı.6 Haziran 2010 Pazar günü 08.00-17.00 saatleri arasında yapılan Muhtarlık Seçimleri’ne İsmail Mert ile birilkte iki aday olarak girdik. Yapılan seçimlerde 300 kişi oy kullandı. Kullanılan bu oyların 4’ü geçersiz sayıldı. Her ikimizin de oyları 148-148 olarak eşit çıktı. Ertesi gün bizi Seçim Kurulu’na çağırdılar. İkimizin ismi kağıtlara yazılarak torbaya atıldı. Seçim Kurulu Hakimi ikimizin adına elini torbaya attı ve benim ismimi çekerek Muhtar olduğumu açıkladı” dedi.
* “Son 25 oy pusulasında seçimleri kaybettik diye baktık”
Muhtar Köse Seçimlerde sandıklar sayılırken 25 tane açılacak zarf kaldığında 146 karşı rakibinin oyu sayıldığını kendisinin ise o esnaya kadar 125 tanede oy aldığını duyunca seçimleri kaybettik düşüncesine girdiklerini belirtti.
Köse seçimlerde yaşadıklarını şu şekilde anlattı: “Son 25 zarftan da 23 oy benim adıma çıktı. Diğer adaya çıkan 2 oyda eşitliği sağladı. Ben o esnada sandığın başında da değildim, kahvede oturuyordum, arkadaşlar durumu bana ilettiklerinde seçimi kaybettik dedik. Hayırlısı böyle diye düşündük ama eşitlik sağlanınca Muhtar olduk. Allah’ın yardımıyla Muhtar seçildik. Bana oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Artık Seçim bitti İhtiyar Heyetimde bulunan; Zekeriya Can, Ahmet Keçici, Halim Kakan ve Rafet Vesek ile bundan sonra köyümüze en güzel hizmetleri getirmek için çalışacağız. Bu konuda tüm köy halkımızdan bizlere destek olmalarını istiyoruz.
Geçtiğimiz günlerde köyümüze gelen AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus’un müjdesini verdiği Kanalizasyon Çalışmaları’nın ihalesi bu hafta içerisinde gerçekleştirilecek. Bu kanalizasyon işlerinin tamamlanmasının ardından köy içi yollarımızda da çalışmalar yaptıracağız” (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here