Karakaş Ailesi’ni sevenleri yalnız bırakmadı

20
Kırklareli’nin merkeze bağlı Azizbaba Köyü İmamı Kutbettin Karakaş’ın oğlu Mahsun Karakaş, Serpil Karakaş ile dünya evine girdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin merkeze bağlı Azizbaba Köyü İmamı Kutbettin Karakaş’ın oğlu Mahsun Karakaş, Serpil Karakaş ile dünya evine girdi. Mahsun Karakaş ve Serpil Karakaş için köy meydanında tören düzenlendi. Azizbaba Köyü Sosyal Tesislerinde ve köy camii bahçesinde hazırlanan alanı kalabalık bir davetli topluluğu doldurdu.
Törene; Kırklareli Müftüsü İsmail Bayrak, Kırklareli merkez, ilçe ve köylerdeki görevli imamların yanı sıra çevre köylerden de katılanlar oldu. Köy camiinde ilk önce mevlidi şerif okundu, eller açılarak dua edildi. Kırklareli Müftüsü İsmail Bayrak, mevlitin sonunda yaptığı konuşmada, sağlıkla ve hastalıkla gençlerin bir ömür boyu birlikte olacakları evliliğe ilk adamlarını attıklarını belirterek; “Allah genç çifti mesut ve bahtiyar etsin” dedi.
Daha sonra köy halkının da seferber olduğu düğün törenine, katılanlara etli çorba, pilav, tas kebabı ve karpuz ikramında bulunuldu. Daha sonra yapılan takı töreninde Mahsun Karakaş’a takı takmak isteyenler, uzun kuyruklar oluşturdu. Gazete olarak bizde Karakaş çiftini kutlar, mutluluklar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here