Karahıdırspor’da hedef 1. Amatör Küme

19
Karahıdırspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Nizamoğulları yeni sezonda takıma 15 futbolcu ekleyerek 1. Amatör Küme’ye yükselmeyi hedeflediklerini belirtti.
HABER MERKEZİ 
Karahıdırspor’un durumu ve beklentileri hakkında açıklama yapan Nizamoğulları şunları kaydetti;
* “Yeni sezona hazırlanıyoruz”
“2011-2012 Ocak’ta kurulan ve 2011 Şubat ayında 2. Amatör kümede mücadele etmeye başlayan Karahıdırspor, bu kadar kısa zamanda ve hazırlıksız bir şekilde katıldığı ligde 8 takım arasında ligi 5’nci sırada bitirerek başarılı sayılabilecek bir sezon geçirdi.
İlk yıl transfer yapmadan kendi öz kaynakları ile mücadele etmek zorunda kalan kulüp (TFF kuralı gereği), bu yıl takıma en az 8’i diğer takımlardan 7’si de altyapısından 16 yaşında olmak üzere toplam 15 futbolcunun katılımıyla sezona 1. Amatör kümeyi hedefleyerek sezon hazırlıklarına 15 Ocak’ta başladı. Bu resmi açılış olmamakla birlikte Şubat ayı içinde yine 2-3 hazırlık maçı yapmak suretiyle de daha da hazır duruma gelecek.”
* “Maddi imkansızlıkları aşmaya çalışıyoruz”
Geçen yıl teknik sorumlu olarak Adem Onay ile çalışmıştık. Kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edip yollarımızı ayırdık. Bu yıl teknik sorumlu olarak Özgür Aksoy ile anlaştık. Onun bize bu yıl değişik bir hava katacağını ve başarılı olacağına inanıyoruz.
Bütün bu güzel düşüncelerin yanında amatör spor kulüplerinin kanayan yarası ilgisizlik ve maddi yönden zorlukla mücadele etmek durumunda kalmak çok acı veriyor. Tüm zor koşullara rağmen takımımız en iyi mücadeleyi göstererek kulübün motivasyonunu arttırıyor. Bizde başarılı olduğumuz zamanlarda kazandığımız motivasyon ile içinde bulunduğumuz maddi imkansızlıkları aşmaya çalışıyoruz. 
Bu süreçte yönetim kurulu olarak bizler elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Karahıdırspor Kulübü’ne başta Belediye Başkanımız Cavit Çağlayan olmak üzere Turhan Altıntel, Çağdaş İnşaat Dursun Akbaş, ZF Yılmaz İnşaat Zafer Yılmaz, NET Yapı, Nişikli Turizm, Gözde Sürücü Kursu, Emirgan Aile Çay Bahçesi, Mehmet Emin Doğu, Özsan Yem, Karahıdır Minibüsçüler Derneği ve ASKF Kırklareli İl Başkanı Hasan Başdemir’e Türk amatör futboluna verdikleri destekler nedeni ile kendilerine teşekkür ediyorum.”(cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.