“Karahıdır’ı Üvey Mahalle olmaktan kurtaracağım”

18
CHP’den Kırklareli Belediye Başkan Adaylığı’nı açıklayan Makine Mühendisi Ünal Başkur, Belediye Başkanı olması halinde uygulayacağı projeleri birer birer tanıtıyor. 05 Ağustos’ta Kırklareli Merkez İlçedeki Mahalle Muhtarları ile bir araya gelerek; “"Muhtarım Fahri Başkan Yardımcım" isimli Projesi’nin tanıtımını yapan Başkur, Karahıdır Mahallesi sakinlerine “Karahıdır Üvey Değil, Öz Mahallem” isimli Projesi’ni tanıttı.

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler için Kırklareli Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı açıklayan Makine Mühendisi Ünal Başkur, Başkan olması halinde Kırklareli’nin çehresini değiştirecek olan projelerini birer birer tanıtıyor.
 05 Ağustos 2013 Pazartesi günü akşamı düzenlediği iftar yemeğinde Kırklareli Merkez İlçe’deki Muhtarları bir araya gelerek; "Muhtarım Fahri Başkan Yardımcım" isimli Projesi”ni tanıtan Başkur 20 Ağustos 2013 Salı günü akşamı saat 21.00’de Karahıdır Mahallesi Çamlık Park’ta düzenlediği toplantı ile “Karahıdır Üvey Değil, Öz Mahallem” isimli Projesi’nin tanıtımını yaptı.
Slayt sunumu eşliğinde sunumunu yapan Ünal Başkur; “Annem Karahıdırlı, Değirmenci Ali ve Bozacı Hayriyenin Torunuyum. 2009 Seçimlerinde Kırklareli Belediye Başkan Yardımcılığı ve Belediye Meclis Üyeliğine seçildim. Makine Mühendisi ve ticaretle uğraşıyorum. CHP 30 mart 2014 yerel seçimlerine ilişkin toplumun tüm bireylerinin katılımını sağlayarak Belediye Başkan Adayları’nı belirliyor. Bu süreç içerisinde sıfıra yakın hata ile Genel Merkezim tarafından Adayların tespitinin yapılacağına inanıyorum.
Ben Karahıdır’ı üvey evlat olarak değil, öz evlat olarak görüyorum. Bu sebeple de bu mahallemiz için projeler ürettim. İmkanlar ölçüsünde Belediye Başkanı olmam halinde bu projeleri sizlerin görüşleriniz ve istekleriniz doğrultusunda yapacağım.
Kırklareli belediye başkanlığına ait taşınmaz envanteri çıkartarak projeler geliştireceğiz. Küplü kavşak ve Karahıdır’a gelen yol düzenlemesi yeniden yapılacak, Karahıdır-Kavaklı ara yolu yeniden değerlendirilecek. Mezarlık yolu düzenlenecek bağ ve tarla yolları rehabilite edilecek Mezarlık içi düzenlemesi, çevre duvarları ve mezarlık binası düzenlenerek modern hale getirilecek. Sırtbağlar mevkii 18. Madde uygulaması ile bahçeli nizam 2 katlı ev olacak şekilde imara açılacak. Dörtbacak Anıtpark ve Çamlık Parkı günün ihtiyaçlarına (düğün, tören, yağmur duası, wc ) göre yeniden düzenlenecek. Kahvenin çatısı yapılıp yeniden restore edilecek. Belediye dükkanları içindeki esnaf mağdur edilmeden yıkılıp yeniden yapılacak, zemin kat Konferans Salonu, giriş katı dükkanlar ve üst kat Kapalı Düğün Salonu yapılacak. Karahıdır Meydanı günün ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenecek. Üniversite meydanı düzenlenecek ve park yapılacak. Kiraz Şenliği geliştirilecek ve “Kiraz Kupası’ adı altında mahalleler arası sportif etkinlikler gerçekleştirilece. Karahıdır Korusu yapılacak protokoller ile “Kent Ormanı Yaşam Alanı”na dönüştürülecek. Karahıdır Spor Kulübü Derneği’ne sağlanacak katkılar ile farklı branşlarda da etkinlikler gerçekleştirilecek. Başta temizlik hizmeti olmak üzere Karahıdır üvey değil öz mahalle hizmeti görecek. Kısacası Karahıdır Üvey Mahalle olmaktan kurtarılacak.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.