Karahıdır’da “Kiraz Festivali” yapılacak

20
Kirazıyla nam salmış olan Kırklareli’nin Karahıdır Mahallesi’nde “Kiraz Festivali” yapılacak.
HABER MERKEZİ
Uzun yıllardır Trakya’da kirazıyla meşhur olan Karahıdır Mahallesi, “Kiraz Festivali” hazırlıkları içerisine girdi. Festivalin 8-9-10 Haziran 2012  tarihlerinde yapılacağını belirten Karahıdır Mahallesi Muhtarı Metin Uygun festivalin Kırklareli Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşeceğini belirtti.
Festival programının henüz netleşmediğini belirten Muhtar Uygun, festival etkinlikleri çerçevesinde en iyi kiraz seçimi yapılacağını ve bunun dışında da birçok etkinlik yapmak istediklerini belirterek;
“Mahallemizin Kiraz Şenlikleri en son 1965 yılında yapılmış ve o günden bu yana herhangi bir etkinlik yapılmamış. O dönemde “En İyi Kiraz Seçimi”nin yanı sıra yapılan “Güzellik Yarışması”nda “Kiraz Güzelleri” seçiliyormuş. Bu yıl unutulmuş olan “Kiraz Festivali”ni tekrar hayata geçiriyoruz. Bu festivalle Karahıdır Kirazı’nı daha duyulur bir hale getirecek olan Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’a ve festivalimize destek olan herkese teşekkür ediyor, herkesi festivalimize bekliyoruz” dedi. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here