Karahalil’de Kanalizasyon için ilk kazma bu yıl içerisinde vurulacak

12
Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı olarak 1968 yılında kurulan Karahalil Beldesi’nde ilk Kanalizasyon Şebekesi Belediye Başkanı Dindar Seçen’in büyük gayretleri ile İller Bankası tarafından onaylandı.
HABER MERKEZİ
Beldede ilk kez yapılacak olan Kanalizasyon Şebekesi ile ilgili çalışmalara 2010 yılında başladığını belirten Başkan Seçen, İller Bankası tarafından projenin onaylandığını ve ilk kazmanın bu yıl içerisinde vurulmasını beklediğini belirterek şunları kaydetti:
“1968 yılında kurulan Beldemizde ilk kanalizasyon şebekesini yaptırmak için 2010 yılının Nisan Ayı’nda Belediye Meclisi olarak karar aldık. Bu alınan karar üzerine İller Bankası’ndan yetkililer gelerek, beldemizde gerekli tespitleri yapıp proje çizimlerini gerçekleştirdiler. Yapılan incelemeler sonucunda 25 Aralık 2012 tarihinde İller Bankası tarafından Kanalizasyon Projemiz onaylandı. Bu yıl içerisindeki SUKAP Projeleri’ne dahil edilen Kanalizasyon Şebekesi’nin maliyetinin %50’si İller Bankası tarafından geri kalan %50’lik kısmı ise Belediyemiz tarafından karşılanacak. Bu sene içerisinde İller Bankası tarafından gerekli ihalenin yapılarak ilk kazmanın vurulmasını bekliyoruz.” (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here