Karahalil, TREDAŞ’tan uzanacak T“ELİ” bekliyor

11
Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Karahalil Beldesi’nde yaşayan vatandaşlar TREDAŞ tarafından 5-6 yıl evvel Beldede başlatılan Havai Elektrik Hatları’nın Yenileme Çalışmaları’nın bir türlü tamamlanmamasından şikayetçiler.
HABER MERKEZİ
Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen’de vatandaşların bu haklı şikayetlerine katıldığını belirterek şunları kaydetti:
“Beldemizde bundan 5-6 yıl evvel TREDAŞ tarafından beldemizde başlatılan Havai Elektrik Hatları’nın Yenilenmesi Çalışmaları aradan bunca yıl geçmesine rağmen bir türlü tamamlanamadı. Bu arada beldemizdeki çalışmaların ardından İnece, Kavaklı, Alpullu’da başlatılan çalışmalar tamamlanmasına rağmen, Karahalil’de tamamlanmaması ayrımcılık yapıldığı hissini bizlerde uyandırıyor. Kemalpaşa Mahallemiz tamamlanırken, Alipaşa ile Fevzi Çakmak Mahallemizin bir kısmında çalışmalar yapıldı. eri kalan kısımlar bir türlü aradan bunca yıl geçmezsine rağmen tamamlanmadı. 
Bundan 2 sene evvel bu konu ile ilgili olarak TREDAŞ Kırklareli İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulundum. Ancak aradan 2 sene geçmesine rağmen Taslak çalışmaları bir türlü tamamlanamadı. Tamamlanamaya bu çalışmalar yüzünden beldemizde her kar, yağmur yağışında, rüzgarlı havalarda elektrik kesintileri yaşıyoruz. Geçen bu zaman zarfında mahallelerimizin bazı bölümlerinde teller sarkıyor. Bunlar tehlike saçıyor. Eğer bunlardan dolayı bir kişi zarar görürse bunun hesabını kim verecek. Yetkililerden bir an evvel yarım kalan bu çalışmaların tamamlanmasını istiyoruz.” (Savaş Eskici)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here