Karahalil Kültür Salonu törenle hizmete açıldı

19
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen, 16 Mart 2014 Pazar günü bayanlara yönelik hazırladıkları bir eğlence programı ile “Karahalil Kültür Salonu”nu hizmete açtı.


HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen, 16 Mart 2014 Pazar günü bayanlara yönelik hazırladıkları bir eğlence programı ile “Karahalil Kültür Salonu”nu hizmete açtı.
Karahalilli bayanları Başkan Seçen ve eşi kapıda karşıladı. Program Başkan Seçen’in konuşmasıyla başladı. Bugün bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Seçen; “Beldemiz her biri öncelikle insan dostu, çevre dostu, estetik, katılımcı, müreffeh bir yapıya kavuşsun istiyoruz Bu proje sadece düğün salonu olarak değil tam bir Kültür Merkezi projesi olarak hayata geçirilecek bir projedir. Bu proje 800 metrekare kapalı alan ve 1300 metrekare açık alana yerleştirilecek bir projedir. Aramızda Demirkapı ve Hazinedar Mahallemizden gelerek katılım gösteren bayanlarımızda var. Özellikle oralarda yaşayan vatandaşlarımız oralara da böyle salonlar istediklerini söylediler. Allah’ın izni ile oralardaki vatandaşlarımız için de yeni projelerimiz olacak. Tekrar tüm katılımcılara teşekkürlerini ileten Başkan Seçen, katılımcılara bugün sizin emekçi bayanlarımızın günü doyasıya eğlenin” dedi.
Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen, “Çok Amaçlı Kültür Merkezi Salonu” ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmek için çalışıyoruz. Vermiş olduğumuz sözlerden biri de Çok Amaçlı Kültür Merkezi Salonuydu. 800 m2 olarak yaptığımız salonun ihalesine 25 Nisan 2013 Perşembe günü saat 14.30 Belediye Hizmet binamızda gerçekleştirdiğimiz Açık İhale ile Kültür Merkezi Salonu’nun yapım startını vermiştik. Kültür Merkezi Salonu sadece Beldemize değil etrafımızda bulunan diğer köylerde yaşayan vatandaşlara da hizmet etme açısından önem arz etmektedir. Salonun yapımının %50’lik kısmı Belediyemizce ve diğer %50’lik kısmı da Kültür Bakanlımızdan sağlanan Hibe Kredi ile gerçekleştirilmiştir.”
Başkan Seçen, Kültür Salonumuz tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun diyerek sözlerine son verdi. Başkan Seçen’i tüm katılımcılar coşku ile alkışladı.  

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here