Karagöz Parkı’nda Dönel Kavşak yapılıyor

14
Kırklareli merkez ilçe Mustafa Kemal Bulvarı, Şahinler Sokak ve Nüzhet Somay Caddesi’nin kesiştiği yerde dönel kavşak yapılıyor. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli merkez ilçe Mustafa Kemal Bulvarı, Şahinler Sokak ve Nüzhet Somay Caddesi’nin kesiştiği yerde dönel kavşak yapılıyor. 
Dönel kavşak çalışmaları kapsamında Mustafa Kemal Bulvarı, Nüzhet Somay Caddesi ve Şahinler Sokak birbirine bağlanarak, trafik rahatlatılıp olası trafik kazalarının engellenmesi öngörülüyor. Kırklareli İl Trafik Komisyonunca alınan karar doğrultusunda Kırklareli Belediyesi Ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karagöz Parkı’nda bulunan bitkiler, ekipler tarafından sökülüp tüplendikten sonra Belediye Başkanlığı’na ait seraya götürülüyor. Sökülüp, tüplenen bitkiler Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentin farklı yerlerinde değerlendiriliyor. Karagöz Parkı içinde bulunan 2 Adet ağaç yerinden sökülüp, Belediye serasına götürüldü.
Konu ile ilgili açıklama yapan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan; “Kırklareli İl Trafik Komisyonu tarafından alınan karar ile Karagöz Parkı üzerinde düzenleme çalışmaları başlamıştır. Karagöz Parkı en güzel şekilde düzenlenip vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Yeşil alan oluşturma çalışmaları ve yeşilin korunması kapsamında bugüne kadar pek çok başarılı çalışmaya imza atan Kırklareli Belediye Başkanlığı yine Karagöz Parkı üzerinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını en iyi şekilde tamamlayacaktır. Sosyal medya üzerinde konuşulanlar tamamen siyasi bir kargaşa oluşturmak ve Belediye Başkanlığımıza zarar vermek amacı taşımaktadır. Karagöz Parkı üzerinde çalışmalar bitirildikten sonra konuşulanların anlamsız olduğu anlaşılacaktır” dedi. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here