Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Bralic, Başkan Çağlayan’ı ziyaret etti

10
Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Ramo Bralic ve eşi Bahriya Bralic, Kırklareli’ye gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.
HABER MERKEZİ
14 Mayıs Salı günü saat 10.30’da Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı ziyaret eden Bralic ardından saat 11.30’da Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı ziyaret etti.
Başkan Çağlayan’ın ziyaretinde bir konuşma yapan Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Ramo Bralic, Türkiye’ye güvendiklerini söyledi.
Türkiye ile siyaset, ekonomik ve kültürel alanda ilişkilerin en üst düzeyde olduğunu ifade eden Bralic; “Kırklareli Balkanlara en yakın illerden bir tanesi. Kırklareli’de çok sayıda göçmen ve Karadağ’dan göç eden insanlar var. Kırklareli’nin tarihine baktığımız da hem Bosna Hersek’ten hem de Karadağ topraklarından çok sayıda göç eden insanlar olduğunu görüyoruz. 36 yıl önce Kırklareli’ne gelmiştim.  Evlendiğimde eşimle beraber Türkiye’yi gezerken Kırklareli’ne de gelmiştik. O zamandan bu zamana kadar Kırklareli’de çok şey değişmiş. Kırklareli’de güzel çalışmaların yapıldığını görüyoruz. Karadağ, Türkiye’ye çok güveniyor, siyaset, ekonomik ve kültür alanında ilişkilerimiz en üst düzeydedir. Karadağ’dan çok sayıda Türkiye’ye göç ederek yaşamlarını sürdürmekte. Türkiye ile akrabalık bağlarımızda var. Genç bir devletiniz Türkiye ile çalışmalarımız var. Her alanda üst düzeydeki ilişkilerimiz devam edecek” dedi.
Bralic, Kırklareli’nin Türkiye’de büyüyen ve gelişen ilerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.
Başkan Çağlayan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kırklareli’deki çalışmalar ile çeşitli bilgiler verdi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here