Kar kapıdan girdi

13
Kırklareli’nin Dereköy Sınır Kapısı’nda 24 Kasım 2014 Pazartesi günü yoğun kar yağışı başladı. Sınır kapısında başlayan kar yağışının etkili olması ile yolları kaygan zemin kapladı ve sınır kapısından geçiş yapan araçlar yolda ilerlemekte güçlük çekti. Kar kalınlığının 2 santimetreye ulaştığı belirlendi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Dereköy Sınır Kapısı’nda 24 Kasım 2014 Pazartesi günü yoğun kar yağışı başladı. Sınır kapısında başlayan kar yağışının etkili olması ile yolları kaygan zemin kapladı ve sınır kapısından geçiş yapan araçlar yolda ilerlemekte güçlük çekti. Kar kalınlığının 2 santimetreye ulaştığı belirlendi. Kar yağışının halen etkili olması halinde Dereköy Sınır Kapısı’na gidecek araçların yolculuk esnasında daha dikkat etmesi gerekiyor. Karayolları Ekipleri Sınır Kapısı yolunun kapanmaması için kar küreme çalışmalarını yoğun mesai harcayacağa benziyor. Kırklareli’ye kar her yıl olduğu gibi yine Dereköy Sınır Kapısı’ndan girdi. Sınır kapısında yoğun kar yağışı hakim olurken şehir merkezinde kuru soğuk herkesi isyan ettirmeye devam ediyor. Kar kapımızda olduğu halde şimdilik Kırklareli merkezde kar yağışı beklenmediğini söyleyen meteoroloji müdürlüğü merkezde belli bir süre kuru soğuk hakim olacak diyor.  Kırklareli halkı kadar esnafta kar istiyor.
* Esnaf kar’ı Merkeze bekliyor
Eldiven, şal, şapka, bere satanlar; “Kar artık gelsin de işlerimiz açılsın” diyerek, soğukların gelmesiyle, işlerin de biraz açılma olduğunu ancak Kar’ın yere düşmesi ile bekleneni karşılayacağını belirterek; “Kar yağmadan bizim insanımız şal, şapka, eldiven takmıyor illaki kar yağacak hal böyle olunca da bizim gözümüzde havaya bakar oldu” diyorlar. 
* Kar kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır
Kırklarelililer adeta Kar’a kapıdan bakıyorlar. Kar kapıdan baktırır sözü değişik bir versiyonla karşımıza çıkıyor. Kırklareli merkezde Kar’ın olmaması halkın kar görmeye Dereköy Sınır Kapısı’na götürüyor. Kapıya arabalarıyla gelen vatandaşların bazıları Kar’a bakıp dönüyor bazıları ise arabalarından inip Kar da bol bol hatıra Selfie çekiyorlar. (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here