Kar hayatı olumsuz etkilemedi

14
Kar hayatı olumsuz etkilemedi

Dün tekrar etkisini gösteren soğuk ve kar yağışı, yetkililerin aldığı önlemler neticesinde, ilimizde hayatı olumsuz etkilemedi.

Saat 11.00 sularında başlayan ve öğleden sonra iyice etkisini artıran kar yağışı ile kuvvetli poyrazın yol açtığı tipi, yine Kırklareli’ni beyaza bürüdü. Soğuk hava nedeniyle yollarda oluşan buzlanmaya karşı tedbirini almakta gecikmeyen Kırklareli Belediyesi öğleden sonra ve gece saatlerinde tuzlama çalışmalarını aralıksız gerçekleştirdi.

TREDAŞ’ın da alarma geçtiği yağışlarda, enerji kesintisinin yaşanmaması oldukça sevindiriciydi. Yine Karayolları 15. Şube Şefliği ekiplerinin yoğun gayretleri ile yollar her daim açık kaldı. Kırklareli Valiliği konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “02.02.2010 tarihi öğlen saatlerinde İlimiz genelinde yağmaya başlayan kar sebebiyle İlçelerimize ve diğer illerimize sorumlu bulunan toplam 444 km’lik yolun tamamı açıktır” dendi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre ise ilimizde şu an için kar yağışı beklenmiyor. Cuma gününden itibaren sıcaklıklar artış göstermeye başlayacak. (3 Şubat 2010 Çarşamba, saat; 10.00)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here