Kapalı Spor Salonu’nda zeminde oluşan nem maça ara verdirdi

18
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 8 Kasım Lüleburgaz’ın Kurtuluş Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Lüleburgaz Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası turnuvada Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesi- Lüleburgaz Lisesi hentbol takımları 6 Kasım Cuma günü Lüleburgaz Kapalı Spor Salonu’nda karşı karşıya geldiler.

Lüleburgaz

Her iki okulu desteklemek için salonu dolduran öğrenciler, karşılıklı tezahüratlar yaparken zaman zaman öğretmenleri tarafından taşkınlık yapmamaları konusunda uyarıldılar.
Maçı izlemek için salona giren İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, öğrenciler tarafından “İmparator” tezahüratı ile karşılandı. Karşılaşmanın hakemliğini Yaşar Kanbir ve Hüseyin Daş’ın yaptığı maçın ilk yarısının sonunda Kepirtepe A.Ö.L. sonucu 7–4 lehine çevirmişken tribünde yakılan meşale ile salon bir anda dumana boğuldu ve ilk yarı tamamlandı. İkinci yarının hemen başında tezahüratların dozajı artınca Hayrettin İnce müdahale ederek öğrencileri sakinleştirdi.  Öğrencilere seslenen İnce;“ Bir daha o “Ölmeye geldik” pankartını görmeyeyim çocuklar. Sizler buraya spor yapmaya eğlenmeye geliyorsunuz, ölmeye değil” dedi.
Daha sonra maçın ikinci yarısı başlatıldı fakat salonun zemininde ıslaklıklar olduğu tespit edilince maça ara verildi. Salonda ısıtıcı olmadığı için içerideki sıcak hava ve alttan gelen soğuk birleşince zeminin nemlendiği belirtildi. Bu sebeple sporcuların sakatlanma riski nedeniyle karşılaşmaya ara verildi. Daha sonra devam edilen maçta Kepirtepe A.Ö.L. Lüleburgaz Lisesi’ni 14–13 yenerek kupanın sahibi oldu. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here