Kapalı Pazaryeri’nin ertelenme sebebi; Ekonomik sıkıntı

18
Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu
tarafından görevlendirilen teknik mühendisler Kırklareli Seyyar
Pazarcılar Odası organizasyonunda kapalı pazaryeri ile ilgili
çalışmalara başladı.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Resul Yıldırım ve teknik mühendisler Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur’u ziyarette bundular.
Yıldırım kapalı pazaryerinin Kırklareli’de bir ihtiyaç haline geldiğini belirterek yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Hem pazarcı esnafının, hem tüketici durumundaki halkın ihtiyaçlarını karşılayan kapalı pazaryeri oluşturacağız. Esnafın ekonomik sıkıntısından kaynaklanan bir durum var. Kapalı pazaryeri yapımı krizden dolayı sürekli ileri bir tarihe atıldı. Ama neticede kapalı pazaryeri olmazsa olmazlar içerisinde yer almaya ve ihtiyaç haline gelmeye başladı. Bu ihtiyaçlara bağlı olarak çalışmalarımız devam ediyor. Cumartesi günü kapalı pazaryeriyle ilgili Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çakman Kırklareli’ne gelerek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve Başkan Yardımcısı Ünal Başkur ile detaylarıyla görüşüldü. Kapalı pazaryeri ile ilgili çalışmaları yapmak üzere Genel Başkanımız Çakman mühendis arkadaşları gönderdi. Alan üzerinde ne yapabiliriz, nasıl ihtiyaçları karşılayan bir pazaryeri olur onların çalışmalarını yapacağız. Fikir alışverişinde bulunacağız ve inşallah çalışmaları hızlandırırız.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here