Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda İftar

3
* Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz; "Savaşın değil barışın, nefretin, kinin değil sevginin, saygının olduğu bir ortamı, inşallah Rabbim bize nasip eylesin" dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, cezaevinde iftar programı düzenledi.  Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenen iftar programı, Sugurbey Cami İmamı Ali Kutlugün’ün Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Program, hükümlülerden oluşan Tasavvuf Grubu’nun seslendirdiği ilahiler ile devam etti. 
Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, etkinlikte yaptığı konuşmada, en keyifli ve en huzurlu iftarları hükümlülerle yaptıklarını söyledi. Hükümlüler ile aynı havayı teneffüs etmekten mutluluk duyduklarını belirten Yavuz, her işin başında sevgi ve saygının bulunması gerektiğini kaydetti.
Bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini dile getiren Yavuz; "Hz. Peygamber hadisinde ‘İman etmedikçe cennete giremezsiniz, bir birinizi sevmedikçe de iman etmiş sayılmazsınız’ diyor. Sizlerden istediğimiz affedilmek istiyorsak affedeceğiz. Bağışlanmak istiyorsak bağışlayacağız. Saygı göstermek istiyorsak saygı göstereceğiz. Kendimizi karşımızdakinin yerine koyacağız. Hayatın en kolay tarafı empatidir. Kendimizi karşımızdakinin yerine koyduğumuz sürece bir sıkıntı kalmayacak. Savaşın değil barışın, nefretin, kinin değil sevginin saygının olduğu bir ortamı inşallah Rabbim bize nasip eylesin. Ne yazık ki Suriyemiz, Irakımız, güneyimiz tamamen kin ve nefret konularıyla gündeme gelirken, biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Biz bir olacağız, diri olacağız" dedi.
Yavuz, Ramazan Ayı’nın rahmet, bağışlama, mağfiret ayı olduğunu anlatarak, Ramazan Ayı’nın önce Türkiye’ye ve tüm İslam coğrafyasına hayır getirmesi temennisinde bulundu. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.