Kan Bağışı Kampanyası’nda 14 ünite Kan toplandı

13
 Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi ve Edirne Şubesi’nin Kırklareli Devlet Hastanesi B Blok’ta organize ettiği Kan Bağış Kampanyası’nda 14 ünite Kan Bağışı’nda bulunuldu. 
HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi ve Edirne Şubesi’nin Kırklareli Devlet Hastanesi B Blokta organize ettiği Kan Bağış Kampanyası’nda 14 ünite Kan toplandı. 
23 Aralık 2014 Pazartesi günü gerçekleştirilen kan bağış kampanyasında toplanan kanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Türk Kızılayı Edirne Kan Merkezi Ekip Doktorları tarafından hayırsever vatandaşlar tarafından alınan kanlar, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. 
* Altıntel; “Kırklarelide kan bağışına ilgi bizi mutlu ediyor”
Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, Kırklareli’de çeşitli günlerde yapılan Kan Bağışları’na olan ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Daha önceki günlerde Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan TIR’ın vilayet meydanında kan topladığını söyleyen Altıntel, Kan Bağış TIR’ın yanı sıra Devlet Hastanesi B Blok’ta kan toplamaya başladıklarını söyledi.
Kızılay her zaman yardıma muhtaç insanların yanında olduğunu, söyleyen Altıntel şunları kaydetti;
“Sağlıklı bir insanın senede en az bir kere kan vermesini gerekir. Kan vermek hem insanlık görevi hem de başka bir insanın hayatını kurtarır. Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her sağlıklı insan senede en az bir defe kan vermesi gerekir. Kan Acil Değil sürekli ihtiyaçtır onun için her vatandaşın sene de en az bir defe bile olsa kan vermeye davet ediyoruz.” (Kadir Sinici)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here