Kan Bağışı Çadırı, Vilayet Meydanında Kırklarelilileri bekliyor

24
* Türk Kızılayı Kan Bağış çadırı 2 gün boyunca Kırklareli Vilayet Meydanı’nda hayırsever vatandaşlardan kan toplayacak.
HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Edirne Kan Merkezi ve Kırklareli Kızılay Kan Şubesinin ortak düzenlediği kan toplama merkezi, Kırklareli Vilayet Meydanı’nda Kan Bağış çadırı kurdu.  2 Şubat 2015 Pazartesi öğleden sonra kurulan çadır, 2 gün boyunca Kırklarelili hayırsever vatandaşlardan kan toplayacak.
“Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile Türkiye’nin her yerinde kan toplayan Kızılay Kan merkezleri, aldıkları kanları ihtiyaç sahiplerine iletiyor. Kan veren k,işinin kanı ihtiyaç sahibine ulaştıktan sonra Kişiye mesaj yollanıyor. “Kan Bağışınız ihtiyaç sahibine ulaştı bir hayat kurtardınız” şeklinde mesaj gelmesi de kan bağışında bulunan vatandaşları sevindiriyor. 
Kan bağışında bulunan Kırklarelili vatandaşlar kan bağışında bulunmaktan mutluluk duydukları dile getirerek; “kan her zaman herkese lazım olan bir şey. Biraz sonra bize de lazım olabilir. Bu kan bağışı ile bir hayat kurtarıyoruz. Belki bir çocuk, belki bir anne belki bir baba, ama mutlaka birinin ihtiyacı gideriliyor. Onun için kan bağışı çok önemli, biz Kırklarelililer böyle önemli konulara dikkat ederiz” dediler. 
Kan bağışı çadırında ki görevliler Kırklareli halkının kan bağışı konusundaki duyarlılığından bahsederek; “Kırklareli halkı kan bağışı konusunda çok duyarlı. Çadırı açtığımız gibi gören herkes gelip kan bağışında bulunmak istiyor. Kan Bağışı insanlık için çok önemlidir verilen bir torba kan ile bir kişinin hayatı kurtuluyor. Kan bağışı yapan kişiler içinde sağlık bakımından çok faydası var ve kanı tazeleniyor. 2 Gün açık olacak kan bağışı çadırımıza Tüm Kırklarelili vatandaşlarımızı bekliyoruz” dediler 
Kan Bağışı Çadırı, 3 Şubat 2015 Salı Günü (bugün) mesai saati bitimine kadar Vilayet Meydanı’nda açık olacak. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here