Kan Bağış TIR’ında 2 günde 140 ünite kan toplandı

7
* “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her ay günde 1 defa Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelen Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ı  09 Nisan 2014 Çarşamba günü Kırklareli’ne geldi. Kan Bağış TIR’ında Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak’ta kan bağışında bulundu. Öte yandan Kuzey Marmara Bölge Afet İkram aracıda Vilayet Meydanı’nda çay ikramında bulundu. 2 Gün Boyunca Vilayet Meydanı’nda kalan TIR’a 140 ünite kan bağışı yapıldı. 
HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ı 09 Nisan 2014 Çarşamba günü Kırklareli Vilayet Meydanı’na gelerek hayırsever vatandaşlardan kan topladı.
Kırklareli Türk Kızılay Şubesi’nin organize ettiği ve her ay günde 1 defa Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelen Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ının bu seferki etkinliği daha geniş kapsamlı oldu. Vilayet meydanında gelen Kan Bağış TIR’ın yanına Kuzey Marmara Bölge Afet İkram aracıda Vilayet Meydanı’nda çay ikramında bulundu. “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her ay günde 1 defa Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelen Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ı 09 Nisan 2014 Çarşamba günü Kırklareli’ye geldi. Kan Bağış TIR’ında Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak’ta kan bağışında bulundu. Öte yandan Kuzey Marmara Bölge Afet İkram aracıda Vilayet Meydanı’nda çay vatandaşlara ikramı yaptı. 2 Gün Boyunca Vilayet Meydanı’nda kalan TIR’a 140 ünite kan bağışı yapıldı.
 “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Geçtiğimiz aylarda 4 defa Kırklareli’de Vilayet Meydanı’na gelen Kan Bağış TIR’ı burada topladıkları kanları ihtiyaç sahiplerine dağıttı.
* Altıntel; “Kırklareli Halkına teşekkür ediyoruz”
Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan TIR’ın Kırklareli’de her zaman vatandaşların ilgisi ile karşılandığını, tüm Kırklareli halkına bu ilgilerinden dolayı teşekkür ettiğini belirterek şunları kaydetti; “Sağlıklı bir insanın senede en az bir kere kan vermesini gerekir. Kan vermek hem insanlık görevi hemde başka bir insanın hayatını kurtarır. “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Kırklareli’ne her ay uğrayan Kan Bağış TIR’ına Kırklareli halkı her zaman ilgi gösteriyorlar. Buradan tüm Kırklareli Halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Her sağlıklı insan senede en az bir defe kan vermesi gerekir. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır onun için her vatandaşın sene de en az bir defe bile olsa kan vermeye davet ediyoruz.”
* Bayrak ; “Kan bağışında bulunmak önemlidir”
Kırklareli Müftüsü İsmail Bayarak, Kan Bağış TIR’ına gelerek kan bağışında bulundu. Müftü Bayrak, kan bağışında bulunmanın dini açıdan son derece önemli olduğunu belirtti. Bayrak, Vilayet Meydanı’nda ki Kan Bağış TIR’ında gazetecilere yaptığı açıklamada, bir ünite kan bağışının 3 insanın hayatını kurtardığını söyledi. İnsanın yüce bir varlık olduğunu ifade eden Bayrak şunları kaydetti; "Sağlığı kan bağışına elverişli olan tüm din görevlilerimizi kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Kan bağışında bulunmak önemlidir. Kan bağışında bulunmak hayat kurtarmaktır. Yüce Peygamberimiz ‘kim bir hayat kurtarırsa bütün insanlığın hayatını kurtarmıştır, kim bir insanın yaşamasına vesile olursa bütün insanların yaşamasına vesile olur’ diye buyuruyor. Elbetteki yaşatan, şifayı veren Allah’tır ama sebep olan insanlardır. Bizim verdiğimiz kanla beraber bir insan eğer yaşamına devam ederse bizler bütün insanlığı hayata kavuşturmuş sevabı alırız.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here