Kan Bağış TIR’ı Pazar günü Kırklareli’de

9
* Sürekli ihtiyaç olan kan için Bağış Kampanyası yürüten Kızılay, Kırklareli genelindeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 
HABER MERKEZİ 
“Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile Türkiye’yi dolaşan Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ı 26 Temmuz 2015 Pazar günü Kırklareli’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayacak. Vilayet meydanında saat 12.00-19.00 arasında kan toplayacak olan Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ı daha sonra Kırklareli’den ayrılacak. 
* “Kan vermeye davet ediyoruz”
 Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel ise Sağlıklı bir insanın senede en az bir kere kan vermesini gerektiğini, Kan vermek hem insanlık görevi hemde başka bir insanın hayatını kurtardığını söyledi.  Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel; “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır sloganı ile tüm Türkiyede hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her sağlıklı insan senede en az bir defe kan vermesi gerekir. Kan Acil Değil sürekli ihtiyaçtır onun için her vatandaşın sene de en az bir defe bile olsa kan vermeye davet ediyoruz.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here