Kan Bağış TIR’ı bugün Kırklareli’de

14
* “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her ay günde 1 defa Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelen Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ının bu seferki etkinliği daha geniş kapsamlı olacak. Kuzey Marmara Bölge Afet İkram aracıda Vilayet Meydanı’nda çay ikramında bulunacak.
HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ı bugün Kırklareli Vilayet Meydanı’na gelerek hayırsever vatandaşlardan kan toplayacak. Her ay günde 1 defa Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelen Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ının bu seferki etkinliği daha geniş kapsamlı olacak. Vilayet Meydanı’nda gelecek Kan Bağış TIR’ın yanına Kuzey Marmara Bölge Afet İkram Aracı da Vilayet Meydanı’nda çay ikramında bulunacak.
 “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Geçtiğimiz aylarda 4 defa Kırklareli’de Vilayet Meydanı’na gelen Kan Bağış TIR’ı burada topladıkları kanları ihtiyaç sahiplerine dağıttı.
Bugün Vilayet Meydanı’na gelecek olan Kan Bağış TIR’ına Kırklareli halkının büyük ilgi göstermesi bekleniyor.
Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan TIR’ın Kırklareli’de olacağını belirterek şunları kaydetti;
“Sağlıklı bir insanın senede en az bir kere kan vermesini gerekir.  Kan vermek hem insanlık görevi hemde başka bir insanın hayatını kurtarır. “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her sağlıklı insan senede en az bir defe kan vermesi gerekir. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır onun için her vatandaşın sene de en az bir defe bile olsa kan vermeye davet ediyoruz. Bugün Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelecek Kan Toplama TIR’ına tüm Kırklareli Halkını bekliyoruz” dedi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here