Kan Bağış TIR’ı 9-10 Nisan’da Kırklareli’de

10
* “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.


HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ı 9-10 Nisan 2014 tarihleri arasında Kırklareli’de. Her ay günde 1 defa Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelen Türk Kızılayı Kan Bağış TIR’ının bu seferki etkinliği daha geniş kapsamlı olacak. Vilayet meydanında gelecek TIR’ın yanına kurulacak çadırda gelen kişilere çay ve kahve ikramı yapılacak. “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Geçtiğimiz aylarda 4 defa Kırklareli’de Vilayet Meydanı’na gelen Kan Bağış TIR’ı burada topladıkları kanları ihtiyaç sahiplerine dağıttı.
9-10 Nisan 2014 tarihleri arasında Vilayet Meydanı’na gelecek olan Kan Bağış TIR’ına Kırklareli halkının büyük ilgi göstermesi bekleniyor.
Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan TIR’ın Kırklareli’de olacağını belirterek şunları kaydetti;
“Sağlıklı bir insanın senede en az bir kere kan vermesini gerekir.  Kan vermek hem insanlık görevi hemde başka bir insanın hayatını kurtarır. “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her sağlıklı insan senede en az bir defe kan vermesi gerekir. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır onun için her vatandaşın sene de en az bir defe bile olsa kan vermeye davet ediyoruz. 9-10 Nisan tarihleri arasında Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelecek Kan Toplama TIR’ına tüm Kırklareli Halkını bekliyoruz” dedi. (Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here