Kamyonculardan İsrail ve PKK’ya ağır tonajlı protesto

17
* Kırklareli S.S. 19 Nolu Damperli Taşıyıcılar Kooperatifi, Gazze’ye yardım götüren gemiye saldıran İsrail ile düzenledikleri hain saldırılar ile askerlerimizi Şehit eden PKK Terör Örgütü’nü ağır tonajlı kamyonlarıyla protesto ettiler. 

 
HABER MERKEZİ
Kırklareli S.S. 19 Nolu Damperli Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından 03 Haziran 2010 Perşembe günü bir protesto gösterisi düzenlendi. Gazze’ye yardım götüren gemiye saldıran İsrail ile düzenledikleri hain saldırılar ile askerlerimizi Şehit eden PKK Terör Örgütü’nü kınama amacıyla düzenlenen protesto gösterisinde; Tekirdağ Taşıyıcılar, Trakya Birlik, Pınarhisar Taşıyıcılar, Sergen Taşıyıcılar, Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Babaeski Taşıyıcılar Kooperatifleri de destek verdi.
70 araçtan oluşan protesto konvoyu Kırklareli Mustafa Kemal Bulvarı, Karaumurbey Caddesi, 100. Yıl Caddesi ve Fevzi Çakmak Bulvarı güzergâhını kullanarak hem trafiğin akışını engellediler hem de korna çalarak protestolarının sesini duyurdular..
S.S. 19 Nolu Damperli Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Güler Türkiye Cumhuriyeti’nin yetkili Makamlarının söyledikleri sözlerin arkasında olduklarını belirterek;
“İsrail’i ve PKK’yı protesto etmek amaçlı konvoy düzenledik. Sağ olsun Trakya’daki tüm Kooperatif Başkanları bizleri kırmayıp bu konvoya eşlik ettiler. Biz sadece Kırklareli kamyoncuları olarak değil, Trakya kamyoncuları olarak bu olaya tepki gösteriyoruz. Amacımız Türk Milleti’nin acısını bir yerlerin duymasıdır. Ayrıca şehit askerlerimizi de rahmetle anıyoruz. PKK İsrail cellâtlarını Tüm Trakya kamyoncuları olarak kınıyoruz. Gerekli izinler alınarak, eskort eşliğinde turumuzu atacağız. Yaklaşık 50 kamyon 20 taksi katılarak protestomuza destek verdiler” dedi.
Protestoya destek veren Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“İsrail Devletini döktükleri masum insanların kanları boğacaktır. Yahudilerin gereksiz katli Almanya’yı bitirdi, şuan Müslümanların gereksiz yere katli de İsrail’i bitirecektir. Biz buna eminiz orada ölen insanlarda yalnız değildir ve bunu bütün kamuoyuna göstermek istiyoruz.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here