Kamyoncular az farkla “Eski yönetime devam” dedi

16
* Kırklareli S.S. 19 Nolu Damperli ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Üyeleri yapılan Olağan Genel Kurul’da mevcut Başkan Mehmet Güler ve listesine sandık başına geçerek “Devam” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli S.S. 19 Nolu Damperli ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı.
11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 12.00’da Saygı Duruşu’nda bulunulması ile başlayan genel kurulda divan teşekkülü oluşturuldu.
Sakin başlayan genel kurul son derece gergin bitti. Mevcut başkan Mehmet Güler ile Başkan Adayı Bican Uzel’i destekleyen ortaklar arasında kısa süreli tartışmalar bağrışmalar meydana geldi.
Kooperatif salonunda yapılan Genel Kurul’da, Faaliyet ve Denetleme Kurulu Raporları, Bilanço, Hesap Cetvelleri okunmasıyla birlikte oy birliği ile kabul edildi.
Başkan Mehmet Güler, genel başlamadan öncesinde bankalardan 750 bin TL’ye kadar kredi kullanma, gayrimenkul alım-satım için başkan ve yönetim kuruluna yetki verilmesi önersinin gündeme alınması önerisinde bulundu. Öneri oy birliği kabul edildi.
Gündemin diğer maddelerine ilişkin ise Kooperatif Başkanı’nın maaşı 2 bin 300 TL’ye çıkartılması, yönetim kurulu üyelerini huzur haklarının 50 TL, kooperatife ortak kayıt ücretinin 50 bin TL, misafir kamyonların kazançlarından ise yüzde 0,5 oranında pay kesilmesine, üye aidatlarının da 100 TL olarak kalmasına oy birliği ile karar verildi.
Yapılan genel kurulda gündem dışı konuşmalar neticesinde gerginlikler yaşandı. Kırklareli S.S. 19 Nolu Damperli ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne üye olan ve aynı zamanda başka bir taşıyıcılar kooperatifine üye olanların akıbeti ile ilgili görüşmeler yapıldı.
Üyeler sandık başına geçmeden önce ise AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, İl Başkan Yardımcısı Ertan Özbek, Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Kurulu ziyaret ederek, hayırlısı olsun temennisinde bulundu.
Genel Kurul’da mevcut Başkan Mehmet Güler, yaptığı konuşmasında Genel Kurulun tüm ortaklara hayırlı olması temennisinde bulunarak kooperatifte yaşanan sıkıntıları anlattı.
Yapılan konuşmaların ardından kapalı zarf usulü seçime gidildi. Mehmet Güler ile Bican Uzel sandık başında yarıştı. Yapılan Genel Kurul’da 84 ortaktan 55’i sandık başına geçti. Mehmet Güler’in listesi 34 oy alarak Kırklareli S.S. 19 Nolu Damperli ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi başkanlığına seçilirken, Bican Uzel’in listesi ise 21 oy aldı.
Mevcut Başkan Mehmet Güler’in listesi şu şekildedir;
Yönetim Kurulu Asil; Mehmet Güler, Kenan Seyrek, Hilmi Davarcı, Emrullah Kalyoncu, Bünyamin Bircan,
Yönetim Kurulu Yedek; Göksel Bircan, Vedat Bulgur, Bülent Arın, İbrahim Arıkan, Cevat Davarcı,
Denetim Kurulu Asil; Kamil Millidere, Sedat Küçükyeşiltepe,
Denetim Kurulu Yedek; Yusuf Gün, Yılmaz Meriç,
Başkan Adayı Bican Uzel’in listesi şu şekildedir;
Yönetim Kurulu Asil; Bican Uzel, Erdal Ecer, Beyit Yaman, Koray Şimşek, Birol Ergül,
Yönetim Kurulu Yedek; Hüseyin Ergi, Erdoğan Seyrek, Gürsel Tekdurma, Sebahattin Çıtakoğlu, Necmettin Ökkaş,
Denetim Kurulu Asil; Erdoğan Ergi, Ayhan Bircan,
Denetim Kurulu Yedek; Metin Ağrış, Nihat Umut. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here