“Kamu’da Kılık-Kıyafet Özgürlüğü istiyoruz”

7
Eğitim-Bir-Sen’in “Özgürlükler İçin 10 Milyon İmza Kampanyası” başladı
* Eğitim-Bir-Sen Kırklareli İl Başkanı Bülent Kılıç; “Anayasa’da kadınlara pozitif ayrıcalık hakkı tanınmışken, kamuda kadınların kendi aralarında kategorize edilmesi ve yönetmelik marifetiyle kadınlar arası ayrımcılığın körüklenmesi yanlışına dur demek için desteğinizi bekliyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
Memur-Sen tarafından tüm Türkiye genelinde başlatılan “Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası”na destek veren Eğitim-Bir-Sen Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 13 Şubat 2013 Çarşamba günü Kırklareli merkez ilçe Cumhuriyet Caddesi’nde açılan stantta imza toplanıyor.
Eğitim-Bir-Sen Kırklareli İl Başkanı Bülent kılıç yapılan kampanya ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Demokratik ve özgür ülkelerde devlet vatandaşını tanımlamak yerine tanımayı seçer. Özgürlükleri teminat altına alır. Bireylerin tercihlerine saygı duyar. Kamu çalışanlarının tercihlerine saygı duymayan, ruh ve duygu dünyasına pranga vuran, ihtilal artığı kılık kıyafet yönetmeliğinin değişmesini istiyoruz. Kadın çalışanların ayakkabı tipinden topuk boyuna, giydiği pantolonun kumaşından başının açık olup olmadığına, erkeklerin saçından bıyığına, favorisinin uzunlundan giydiği kazağın yakasına kadar sınırlama getirilmesini dayatma olarak görüyoruz. 1982 model darbe ürünü yönetmelikle daha fazla yaşamak istemiyoruz. Çağdışı yönetmeliğin kaldırılması talebiyle; "Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası" başlatmış bulunuyoruz. Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği kampanyamızda toplanılan imzalar, kampanya bitiminde gereğinin yapılması talebiyle Başbakanlığa iletilecektir. 
Sendikamızın da bağlı bulunduğu Memur-Sen ailesi olarak başlattığımız imza kampanyasına il ve ilçe merkezlerinde açtığımız imza stantlarından destek verebileceğiniz gibi, www.ozgurlukicin10milyonimza.com sitesinden de destek verebilirsiniz. Siteden indirebileceğiniz imza formunu çevrenizdeki insanlarında imzalamasını sağlayarak stantlara teslim edebilir, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel merkez, şube ve temsilciliklerine faks yoluyla veya elden ulaştırabilirsiniz. Ayrıca ozgurlukicinonmilyon@gmail.com adresine mail olarak ta gönderebilirsiniz. Kampanyamızı twitter, facebook gibi sosyal medyadan da paylaşmanızı, daha çok insanımızı haberdar etmenizi bekliyoruz.
Kampanyamız Kırklareli Cumhuriyet Caddesi’nde oluşturduğumuz standımızda dün 14.00-17.00 saatleri arasında başladı. Bugünde yine aynı yerde 11.00-17.00 saatleri arasında imza toplamaya devam edeceğiz. Kampanyamız yarın 11.00’de aynı yerde devam edecek ve 13.30’da yapacağımız basın açıklamamız ile sona erecek.” (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here