Kampusun ihalesi 7 milyon 212 bin TL bedelle Ekşileroğlu’nun

34
* Kırklareli-Kofçaz arasında yapılacak olan Kırklareli Üniversitesi Kampusu’nün yapımı 7 milyon 212 bin TL bedel ile Ekşileroğlu Gayri Menkul Yatırım A.Ş. ve İNTEK A.Ş ortaklığının oldu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay geçtiğimiz günlerde Kırklareli Üniversitesi Kampusu yapımının kısa sürede başlayacağını belirtmişti. Bu duyurunun ardından kampus yapım işi 06 Kasım 2009 Cuma günü ihaleye çıkarıldı. Açık ihale usulü ile yapılan ihaleye toplam 6 firma katıldı. Katılan 6 firma arasında 7 milyon 212 bin TL teklif veren Ekşileroğlu Gayri Menkul Yatırım A.Ş. ve İNTEK A.Ş ortaklığı en düşük teklifi vererek yapım işini üstlendi. Kampus alanına ilk yapılacak bina olan 10 bin 575 metrekare kapalı alana sahip içerisinde derslikler, kütüphane, spor kompleksi ve kafeterya bulunduran inşaatın kısa sürede başlayacağı belirtildi.
600 takvim günü içerisinde bitirilmesi planlanan yapım işinin ihalesini alan Ekşileroğlu Gayri Menkul Yatırım A.Ş., Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu yanında bulunan 450 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunun da ihalesini almıştı. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here