“Kampüsümüz hızla geliştiriyoruz”

8
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Genel Sekreteri Ergün Erbay, üniversitenin Kayalı Kampüsü’nü hızla geliştirdiklerini bildirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Genel Sekreteri Ergün Erbay, üniversitenin Kayalı Kampüsü’nü hızla geliştirdiklerini bildirdi. Erbay yaptığı açıklamasında, üniversite olarak Kayalı Kampüsü’ne büyük önem verdiklerini söyledi.
Kayalı Kampüsü’nde Rektörlük Binası İnşaatı’nın sürdüğünü anlatan Erbay, %50’sinin tamamlandığını ifade etti. Rektörlük binası inşaat çalışmalarının yaklaşık 25 milyon lira bütçe ile yürütüldüğünü belirten Erbay, modern bir binayı üniversiteye kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
Yılsonuna kadar Rektörlük Binası’nı tamamlamayı hedeflediklerini aktaran Erbay; "Üniversite olarak her geçen gün gelişiyor ve büyüyoruz. 8 Yılda büyük adımlar attık. Kayalı Kampüsü’müzü hızla geliştiriyoruz. Kampüs alanına iki derslik binası, katin ve kafeterya ile kapalı spor salonunu yaparak üniversitemize kazandırdık. 18 bin metrekare kapalı alana sahip rektörlük binası inşaatımız sürüyor. İnşaatın yüzde 50’si tamamlandı. Yılsonuna kadar rektörlük binasını hizmete açmak istiyoruz" dedi.
Erbay, 18 bin 200 metrekare kapalı alana sahip rektörlük binası içerisinde Rektör, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, Daire Başkanlığı Makamları ile 1 Senato ve 12 Toplantı Salonu, 220 İdari Ofis olacağını sözlerine ekledi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here